سنگ کوبیک گرانیت مشکی

صفر تا صد معرفی سنگ کوبیک و نحوه تولید

کوبیک مشکی

جنس: گرانیت

سایز: 10x10x5،10x10x10

کاربرد:خیابان،پیاده رو،باغ و ویلا،رمپ

فراوری: کوبیک

واحد فروش: 09135566477

دفتر فروش: 03133814009

کوبیک مشکی

جنس: گرانیت

سایز:10x10x5،10x10x10

دفتر فروش: 03133814009

فراوری:کوبیک

کاربرد: خیابان،پیاده رو،باغ و ویلا،رمپ

واحد فروش: 09131078535

سنگ را با ضمانت بخرید

شما میتوانید این محصول را با گارانتی کیفیت و ضمانت عودت بخرید

سنگ کوبیک گرانیت

قدمت استفاده از سنگ کوبیک در دنیا

سنگ کوبیک در کشورهای مختلف، از زمان های خیلی دور استفاده می شده است. در ایتالیا جاده ای بنام آپیا وجود دارد که قدمت استفاده از کوبیک در آن به حدود 2300 سال قبل باز می گردد. 

در کشورهای اروپایی دیگر نیز خیابان ها و مسیرهایی وجود دارند که قدمت سنگ کوبیک در آنها بسیار بالا است. 

مهم ترین دلایلی که باعث می شود سنگ کوبیک طول عمر بسیار بالایی داشته باشد به صورت کلی دو نکته هستند: 

 • اولاً؛ اینکه ضخامت سنگ زیاد است و ابعاد سنگ کوچک؛ این مسأله باعث می شود مقاومت فشاری و برشی سنگ بسیار بالا باشد و فرسایش هم تأثیر چندانی روی آن نخواهد داشت. 
 • ثانیاً، جنس سنگ کوبیک گرانیت ذاتاً بسیار مقاوم و ماندگار است.
 
        برای خرید سنگ کوبیک گرانیت کلیک کنید
سنگ کوبیک

مشخصات ظاهری سنگ کوبیک گرانیت منظم 

سنگی با ابعاد 10 در 10 سانت و ضخامت های 5 یا 10 سانت (در مورد ضخامت یک نکته مهم قابل توجه این است که ضخامت سنگ کوبیک ممکن است در حدود 1 تا 2 سانت تلورانس داشته باشد، یعنی ضخامت آنها 1 تا 2 سانت کمتر یا بیشتر باشد).

4 طرف این سنگ حالت برش خورده دارد و دو طرف زیر و روی سنگ حالت شکسته دارد. آن طرف که حالت شکسته شده دارد در ایران عموماً نمای کار و سطح بالایی سنگ بعد از اجرا خواهد بود. 

تم رنگی سنگ در حالت عادی بدون اینکه خیس باشد مشکی روشن و مایل به نوک مدادی است. وقتی حالت خیس پیدا کند تم رنگی آن مشکی خواهد بود. اگر تصور شما این است که تم رنگی کاملاً مشکی است این مسأله در مورد کوبیک گرانیت مشکی صادق نیست. 

اگر شما در مورد رنگ حساس هستید و می خواهید کوبیک گرانیت مشکی تیره بخرید، بدانید برخی از مشتریان ما هم مثل شما بوده اند و بعد به این نتیجه رسیده ایم که چون سنگ کوبیک در کف اجرا می شود خیلی تفاوتی بین رنگ مشکی تیره و رنگ مشکی روشن در سنگ کوبیک بعد از اجرا وجود ندارد. 

سایزهای معمول و موجود سنگ کوبیک 

سنگ کوبیک در دو نوع منظم و نامنظم تولید می شود. 

سنگ کوبیک منظم 

به صورت 4 طرف برش خورده و دو طرف گیوتین شده (شکسته شده) تولید می شود. سنگ کوبیک منظم با دو ضخامت 5 و 10 سانت تولید می شود. 

کوبیک منظم

سنگ کوبیک نامنظم

عموماً تمام وجوه آن حالت شکسته دارد و کیفیت آن به اندازه سنگ منظم نیست. از نظر قیمت، کوبیک گرانیت منظم قیمت بالاتری نسبت به کوبیک گرانیت نامنظم دارد. 

در ایران عموماً سنگ کوبیک در ابعاد 10 در 10 سانت تولید می شود. سایزهای غیر از این ابعاد، عُرف تولید بازار محسوب نمی شوند. 

کوبیک نامنظم

درخواست مشاوره

نام خانوادگی(Required)

مزایای سنگ کوبیک گرانیت 

 • قیمت نسبتاً مناسب و سرعت اجرای بالای آن 
 • کمتر بودن هزینه های اجرای خشک نسبت به اجرای ملاتی 
 • سنگ کوبیک قابل بازیافت و اجرای چندباره بعد از جمع آوری در پروژه ها است. 
 • قابلیت ترسیم و تعویض سریع دارد. 
 • اجرای سنگ بدون زیرسازی دقیق 
 • قانون بقای کوبیک می گوید کوبیک از بین نمی رود، فقط ممکن است از یک پروژه به پروژۀ دیگر یا از یک قرن به قرن دیگر منتقل شود. 
 • قابلیت جذب آب های سطحی وانتقال آب به سطح زیرین زمین را دارد . البته به شرطی که در زیرسازی از ملات استفاده نشده باشد . 
 • زبری سطح سنگ از سُرخوردن روی آن جلوگیری می کند (البته این پارامتر مربوط به سنگ گرانیت و سَند استون است). سنگ های دیگر عموماً بعد از مدتی سطح روی آنها حالت ساب خورده و لیز پیدا می کند. 
 • مقاومت فشاری بسیار بالایی در برابر بارهای وارد شده روی آن دارد. 

معایب سنگ کوبیک گرانیت 

 • سنگ کوبیک برای پیاده روی خانم ها با کفش پاشنه بلند مناسب نیست. 
 • در مسیرهایی که پیاده رو با مسافت طولانی است در صورتی که کوبیک بی کیفیت استفاده شود راه رفتن برای طولانی مدت خسته کننده خواهد بود. 
 • خرید سنگ کوبیک گرانیت 

عوامل مؤثر در قیمت سنگ کوبیک 

سنگ کوبیک هرچقدر با دقت بالاتری بریده شود و سطح سنگ با صافی بیشتری گیوتین شود، کیفیت بالاتری دارد. این مسأله در قیمت سنگ کوبیک تأثیرگذار است. در پروژه های بزرگ، قدرت تأمین، مهم ترین پارامتر در آن پروژه محسوب می شود. ما توان تأمین روزانه 50 تن کوبیک برای هر پروژه را در حال حاضر دارا هستیم و برای پروژه های بزرگ با خیال راحت متعهد به تأمین هستیم. 

چک لیست کنترل کیفیت سنگ کوبیک 

 • ابعاد سنگ ها را کنترل نمایید که با دقت کافی و تلورانس کمی بریده شده باشند.
 • سطح روی سنگ بعد از گیوتین باید تا حد امکان صاف باشد. 
 • مراقبت باشید در صورتی که محل دپوی سنگ کوبیک روی خاک باشد، خاک به همراه سفارش شما بارگیری نشود. 
 • در صورتی که قرار است کوبیک 10 سانتی کار کنید نباید کوبیک 10 سانتی با کوبیک 5 سانتی مخلوط باشد و بالعکس.
 • به جنس کوبیک دقت کنید. مبادا مرمریت مشکی به جای کوبیک گرانیت مشکی به شما فروخته شود. 
 • سنگ فرش کف خیابان و پیاده رو 
 • سنگ فرش کف باغ و ویلا 
 • سنگ رمپ پارکینگ 
 • اجرا برای دیوارچینی 

نکات اجرایی سنگ کوبیک گرانیت مشکی

عموماً سنگ های کوبیک به صورت خشکه چینی اجرا می شوند. در صورتی که سنگ ارتفاع 10 سانت داشته باشد، به راحتی می توان به صورت خشک آن را اجرا کرد. روال کار به این صورت است که بعد از زیرسازی و کمپکت کردن زیر کار، ماسه شسته به صورت خشک با ضخامت حدود 10 سانت پهن شده و ریسمان کشی انجام می شود. مرحلۀ بعد اجرای سنگ کوبیک، کوبیدن سنگ کوبیک در شن ها است. عمل کوبیدن به وسیلۀ چکش انجام خواهد شد. مرحلۀ بعد، عبور دادن کمپکتور غلتک روی سنگ های کوبیک است که بعد از این کار احتمالاً نظم سنگ ها مقداری به هم بریزد. دوباره کوبیک های اجرا شده را منظم می کنیم و به مرحلۀ بندکشی می رسیم. در این مرحله ماسه شسته نرمتر با سیمان خشک مخلوط می شود. این ملات خشک را به وسیلۀ جارو بین سنگ ها جارو می کنیم. دوباره به وسیلۀ غلتک یا کمپکتور سنگ را کمپکت می کنیم تا ملات خشک جارو شده بین سنگ ها پایین تر برود. در مرحلۀ آخر با آب فراوان سنگ ها را شست و شو داده و اجازه می دهیم ملات خشک که به عنوان بند بین سنگ ریخته شده در جای خود خشک و سفت شود. 

اجرای ملاتی برای کوبیک های با ضخامت 5 سانت بیشتر اجرا می شود. بهتر است برای کوبیک های نازک به جای اجرای خشک از ملات استفاده کنیم. سنگ کوبیک برای اجرای خشک باید اصطلاحاً ریشه دار باشد. در صورتی که سنگ نازک باشد و اجرای خشک داشته باشیم احتمالاً بعد از اجرا لق خواهد شد. البته لق شدن سنگ به بندکشی آن هم بستگی دارد. در صورتی که بندکشی حرفه ای و درست انجام شود، احتمال لق شدن سنگ نازک در اجرای خشک کمتر خواهد بود. 

سنگ کوبیک با توجه به ضخامت بالا و ابعاد کوچک خود مشکل خاصی پیدا نمی کند. فقط در صورتی که قسمتی از سنگ های اجرا شده لق شد، حتماً باید تعمیر شده و دوباره بندکشی اجرا شود. در صورتی که اهمیت به این موضوع ندهید، به ترتیب سنگ های بعدی هم لق خواهند شد و همانند یک لباس بافته شده که نخ کش می شود، تمام کوبیک ها لق خواهند شد.

جنس سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از خانواده سنگ های آذرین است. این سنگ مقاوم ترین سنگ ساختمانی است که در حال حاضر از آن استفاده می شود. با توجه به کیفیت و جنس بسیار خوب سنگ گرانیت می توان گفت کوبیک گرانیت سنگی است که به هیچ وجه از بین نخواهد رفت. 

این سنگ برای سنگ فرش در محوطه گزینۀ بسیار مناسبی می باشد. یکی از دلایل این امر، مقاومت بسیار بالای آن در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، مواد اسیدی و هر نوع آسیب احتمالی است. فرض کنید یک تریلی با سنگین ترین بار ممکن قصد عبور از روی سنگ کوبیک گرانیت مشکی را داشته باشد، بدون اینکه آسیبی به این سنگ وارد شود بار وارد شده را تحمل خواهد کرد. در این حالت اگر زیرسازی سنگ کوبیک درست اجرا نشده باشد، تنها اتفاقی که می افتد این است که سنگ کوبیک مقداری در زمین فرو خواهد رفت. البته بندکشی درست و اصولی از این مشکل هم جلوگیری خواهد کرد. 

وقتی عبور و مرور در مسیر و محوطه ای زیاد است و علاوه بر پیاده روی، مسیر ماشین رو هم وجود دارد، بهترین انتخاب، سنگ کوبیک است. البته سنگ کوبیک از جنس های مختلف مثل تراورتن، مرمریت، بازیت و… نیز تولید می شود. از بین تمام انواع سنگ، بهترین جنس سنگ کوبیک، گرانیت است و بهترین نوع آن هم، سنگ کوبیک گرانیت مشکی است. 

آیا می دانید سنگ کوبیک گرانیت برای هزاران سال قابل بازیافت می باشد. با توجه به جنس، نوع و ابعاد برش سنگ کوبیک گرانیت، این سنگ هزاران سال سالم باقی خواهد ماند. هر زمانی که قرار باشد سنگ کوبیک جمع آوری شود، به راحتی این کار انجام خواهد شد و سنگ جمع آوری شده دوباره در پروژه یا جایی دیگر قابل استفاده خواهد بود.

مشکی اصلا رنگ نیست در واقع بدون رنگ است .مشکی تمام نور خورشید را جذب میکند و هیچ طیفی را بازتابش نمی کند اصولا مشکی نشان تیرگی و تاریکی است

قدرت و جسارت

پوشیدن لباس مشکی فرد را جسور تر ، با اعتماد به نفس و جدی تر نشان می دهد. حس قدرت  برتری را به همراه دارد

مسئولیت‌پذیری و اعتماد

فردی که رنگ مشکی بر تن می کند از لحاظ روانشناسی مسئولیت پذیر و قابل اعتماد به نظر می رسد.

شما ترجیح میدهید با مجوعه ای کار کنید که رییس آن کت و شلوار مشکی میپوشد یا قهوه ای؟

تأثیرگذار بودن

برای تأثیرگذاری روی اطرافیان، هیچ رنگی بهتر از مشکی نیست. افرادی که مشکی می‌پوشند معمولا بیشتر روی دیگران تأثیر می‌گذارند و جلوه بیشتری دارند

دفتر فروش: 03133814009

واحد فروش: 09135566477

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *