خرید سنگ تراورتن کرم

نکات فنی خرید سنگ تراورتن کرم

خرید سنگ تراورتن کرم

سنگ تراورتن کرم یکی از پرمصرف ترین انواع سنگ نما در ایران است. در زمان خرید سنگ تراورتن کرم لازم است مسائل مهمی را بدانید و آن ها را رعایت کنید. 

1- سورت بندی سنگ

 

حتماً به بحث سورت بندی سنگ دقت کنید. در صورتی که سنگ مورد نظر سورت بندی درستی نداشته باشد، نمای ساختمانتان بعد از اجرا، یکدست نخواهد شد. 

 

2- بررسی و دانستن معدن 

 

حتماً در زمان خرید سنگ تراورتن کرم به این نکته دقت کنید که آن سنگ، مربوط به کدام معدن است. برخی معادن به دلایل مختلف قیمت بالایی دارند و برخی قیمت کمتر. ممکن است سنگ مورد نظر به اسم یک معدن شناخته شده فروخته شود، ولی واقعاً سنگ خریداری شده سنگ خوبی نباشد، همچنین در این حالت، خرید شما با قیمت بالایی صورت گرفته باشد.

 

3- میزان تخلل و پوکی سنگ

 

به میزان پوکی سنگ موقع خرید دقت کنید: هر چقدر سنگ تراورتن توپُر تر باشد، بهتر است. البته حواستان باشد، سنگ ترامیت مثل یک سنگ تراورتن توپُر است، اما جنس خیلی مناسبی ندارد و قیمت کمی هم دارد. این سنگ با تراورتن فرق دارد و اگر تراورتن را درست نشناسید، احتمال دارد به اشتباه ترامیت را به جای تراورتن بخرید. 

 

4- قد و پای سنگ 

 

قد و پا را موقع خرید سنگ تراورتن کرم کنترل نمایید: هر چقدر قد و پای سنگ بلندتر باشد، زیبایی نما بهتر خواهد بود. البته در نماهای کلاسیک که جزییات در اجرای نما زیاد است، این مسأله خیلی صادق نیست. 

 

5- میزان رزین استفاده شده 

 

به میزان رزین خور موقع خرید سنگ تراورتن کرم دقت کنید: هر چقدر سنگ پوک تر باشد، میزان رزین خور سنگ بیش تر است.

سنگ کف ساختمان

 

6- یکدست بودن رنگ سنگ

 

سنگ تراورتن کرم تنوع بسیار بالایی در معادن ایران دارد. هر چقدر تم رنگی سنگ تراورتن کرم روشن تر باشد و سورت یکدست تری داشته باشد، قیمت بالاتری دارد. 

 

7- بررسی ضخامت سنگ

 

ضخامت سنگ را موقع خرید سنگ تراورتن کرم کنترل نمایید: هر چقدر سنگ نازک تر بریده شود، احتمال شکستن سنگ در زمان حمل و نقل و اجرای سنگ بیش تر خواهد بود. از طرفی هر چقدر سنگ نازک تر باشد، اسکوپ کردن آن در زمان اجرای دوغابی سخت تر خواهد شد. ضخامت کمتر از 17 میلی متر برای خرید سنگ تراورتن کرم خیلی به شما توصیه نمی شود. 

پروژه های بسیاری را دیده ایم که همین نکات ساده و پیش پا افتاده را رعایت نکرده اند و نمای ساختمانشان بعد از اجرا جالب در نیامده است. همه ی ما می دانیم اجرای یک نما جدای از بحث خرید سنگ، هزینه های خاص خودش را دارد. درست مثل غذا درست کردن است، که اگر بهترین آشپز دنیا را هم داشته باشید ولی موارد اولیه ی غذا خوب نباشد، غذای خوبی نخواهیم داشت. پس بهتر است در زمان خرید سنگ تراورتن کرم همین نکات ساده را رعایت کنید تا خرید خوبی را تجربه نمایید.

ما در انبار سنگ به عنوان مشاور خرید، در کنار شما هستیم تا بتوانید به راحتی و با خیال راحت بهترین سنگ تراورتن کرم را برای پروژه خود تهیه نمایید.

درخواست مشاوره

نام خانوادگی(Required)
سنگ تراروتن کرم

شاید باور نکنید، برخی از پروژه ها هستند که به جای خرید سنگ تراورتن کرم، به اشتباه به سراغ سنگ مرمریت کرم رفته اند. اگر یک مشاوره ساده داشتند و فرق سنگ مرمریت و تراورتن را برای نما می دانستند، به هیچ وجه از سنگ مرمریت کرم برای نما استفاده نمی کردند. 

به صورت خلاصه، استفاده از سنگ مرمریت برای نما از نظر فنی و سنگ شناسی، کاملاً ممنوع است. در صورتی که از سنگ مرمریت در نما استفاده کنید به زودی پشیمان خواهید شد. 

سنگ های مرمریت در نما، تمام رگه هایشان باز خواهد شد و سنگ تخریب خواهد شد. در سنگ های مرمریت تیره، علاوه بر این، مسأله رنگ پریدگی نیز وجود خواهد داشت. این اشتباه در نماهایی که سنگ مشکی نیاز دارند، به وفور دیده می شود. عموماً به اشتباه از سنگ مرمریت لاشتر و نجف آباد به عنوان سنگ مشکی نما استفاده می کنند. 

تجربه تیمی

با یکی از سازندگان خوب منطقه سعادت آباد در تهران صحبت می کردم، گفت از سنگ لاشتر برای نما استفاده کرده ام، به او گفتم به زودی رنگ سنگ تغییر خواهد کرد و به مرور رگه های سنگ باز خواهد شد و بیمارستان امام حسین اصفهان را برای ایشان مثال زدم. در نمای بیمارستان امام حسین از سنگ لاشتر استفاده شده است. در طول یک سال گذشته که این سنگ اجرا شده است، حدود 4 پرده رنگ سنگ روشن تر و رنگ پریده تر شده است.

برخی مشتریان که قصد خرید سنگ تراورتن کرم را دارند، می بینیم که خیلی به دنبال کاهش هزینه و خرید اقتصادی برای نمای خود هستند، به نظر می رسد غافل از این نکته هستند که به هر حال سنگ قرار است لباس و پوشش نهایی ساختمانشان باشد.

برای سنگ کار هم فرق نمی کند قیمت سنگ چقدر است، هزینه ی اجرای او مشخص است. این نمای ساختمان است که بعد از اجرا باید زیبا و دلچسب باشد، تا بتواند در قیمت و ارزش پروژه تأثیر مثبت ایجاد کند. به نظر می رسد نمای ساختمان یکی از قسمت هایی است که به جای تمرکز روی قیمت، باید تمرکز خریدار روی کیفیت و زیبایی نما بعد از اجرا باشد. 

برای این که متناسب با نیاز خود و پروژه ی خود، برای خرید سنگ تراورتن کرم بهترین انتخاب را داشته باشید، فرم زیر را پُر کنید، تا از طرف مشاور فروش انبار سنگ با شما تماس گرفته شود. 

درخواست خرید و مشاوره

نام خانوادگی(Required)
اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *