انبارسنگ
انبارسنگ
سنگ نمای رومی

نکات لازم برای خرید سنگ نمای رومی

سنگ نمای رومی

نکات لازم برای خرید سنگ نمای رومی


 

امروز یکی از نماهای پرطرفدار نماهای رومی هستند.

شاخصه نماهای رومی استفاده از حجم ها و سرستون ها و نمادهای کلاسیک در نما است.

 

برای خرید سنگ نمای رومی لازم است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

 

  • در نماهای رومی حتماً باید از سنگهایی استفاده نمایید که حالت ابر و بادی داشته باشند، یعنی اصطلاحاً بی موج بریده شده باشد.

  • در صورتی که سنگ تراورتن عمود بر لایه‌های آن بریده شود به آن سنگ موجدار (بی راه) نامیده می ‌شود و زمانی که سنگ تراورتن به موازات لایه‌های آن بریده شود به آن سنگ تراورتن بی موج ( به راه ) گفته می‌شود.

سنگ تراورتن موج دار
سنگ تراورتن ابرو بادی بی موج
  • شاخصه سنگ موجدار وجود موجهایی به موازات هم در طول سنگ است و شاخص های سنگ های بی موج هاله های ابر و بادی در سنگ است که اصولاً در نماهای رومی از سنگهای تراورتن بی موج استفاده می گردد .

  • سنگ های تراورتن کرم پر مصرف ترین سنگ در نماهای رومی به شمار می‌روند.

  • در صورتی که برای طرح نمای رومی خود قصد خرید سنگ تراورتن دارید باید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از قسمت ها ممکن است نیاز به سنگ با ضخامت بیشتر از دو سانت داشته باشید و حتما لازم است که هم طرح و هم سورت همان سنگ ۲ سانتی بتوانید سنگهای ضخیم تر نیز برای نمای خود تهیه نمایید ، یعنی اینکه مواظب باشید سنگی را بخرید که ضخامت های مختلف آن قابل تولید باشد .

سنگ نما رومی
  • ترجیحاً تلاش نمایید سنگی را برای نمای رومی خود خرید نمایید که کاملاً یکدست و بدون لکه باشد .

  • هر چقدر پروژه شما فاخر و با ارزش‌تر است از رنگ روشن‌تر در آن استفاده نمایید.

  • اولاً سنگ‌هایی که در نمای رومی استفاده می گردد باید سلامت بالایی داشته باشد و ضخامت آن نیز تا حد امکان نزدیک به ۲ سانت کامل باشد ، دلیل آن هم این است که سنگ تراورتن در نماهای رومی نیاز به استفاده از اسکوپ زیادی دارد و در صورت نازک بودن سنگ در زمان اسکوپ کردن سنگ ضایعات زیادی به همراه خواهد داشت.

 


در صورتی که نیاز به خرید سنگ نمای رومی دارید و حوصله جستجوی زیاد در اینترنت را ندارید اینجا کلیک نمایید و با تمام تولیدکنندگان سنگ تراورتن نمای رومی مستقیم در ارتباط باشید و یا درخواست خرید خود را در اپلیکیشن انبار سنگ (وب اپلیکیشن ios یا اندرویید) ثبت نمایید تا فروشندگان به درخواست شما پاسخ دهند.


اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.