انبارسنگ
انبارسنگ
خرید سنگ تراورتن عباس آباد

نکات مهم در خرید سنگ تراورتن عباس آباد

نکات مهم در خرید سنگ تراورتن عباس آباد چیست؟

 

سنگ تراورتن دارای رنگ سفید است و تقریباً اکثر پروژه های ساختمانی ایران تمایل به خرید سنگ تراورتن عباس آباد دارند.

 

این سنگ با توجه به سفید بودن و برند بودن آن نسبت به سنگهای نمای دیگر قیمت بالاتری دارد و لازم است در هنگام خرید آن به نکات زیر  توجه نمایید:

 

سورت بندی سنگ:

  • با توجه به بازی رنگ و سورت در سنگ عباس آباد اصولاً در برش این سنگ ، سورتهای مختلفی  تولید شده که باید توسط استاد کار حرفه ای سنگ ها سورت شود در غیر این صورت در یک دسته سنگ های سوپر ، سنگ های درجه یک ، درجه دو و ممتاز ممکن است وجود داشته باشد ، که باعث میشود شما نتوانید سنگ تراورتن عباس آباد را با سورت‌های مختلف در نما کنار هم کار نمایید و با این اتفاق شما بابت سنگ درجه یک هزینه سنگ سوپر را پرداخت نموده اید و متضرر خواهید شد.

 

  • بعد از توافق با کارخانه جهت خرید سنگ عباس آباد بهترین راه این است که  دو یا حتی سه نمونه از دسته سنگ مورد نظر را در توافقنامه خود قید نمایید و به عنوان نمونه ی شاخص از فروشنده روی آن امضا بگیرید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید.

 
 

کیفیت ساب سنگ :

  • سنگ مورد نظر شما باید تا حد امکان ساب خوب و آیینه ای داشته باشد و در صورتی که قسمتی از سنگ انعکاس نور نداشته باشد ممکن است ساب آن مشکل دار باشد.

 

کیفیت برش سنگ :

  • در سورتی که سنگ عرض ۴۰ سانت خریداری می نمایید بالا و پایین سنگ را اندازه بگیرید در صورتی که کمتر از ۴۰ سانت باشد یا در برش خطا داشته باشد بعد در زمان اجرا به مشکل بر خواهید خورد.

 

چه سنگی انتخاب بکنیم:

  • سنگی انتخاب نمایید که قد و پای سنگ ها تا حد امکان بلند باشد و اصطلاحاً قد و پای خوبی داشته باشد و از نرسنگ ها هم می توانید به سورت سنگ و قد و پای آن پی ببرید که سنگ مورد نظر خوب است یا خیر.

 

نکته بسیار بسیار مهم در خرید سنگ تراورتن عباس آباد :

 

یک دست نبودن

  • در خرید سنگ تراورتن عباس آباد در صورت یک دست نبودن و یک سورت نبودن سنگ خریداری شده نمای شما یک دست نخواهد شد و مجبور می‌شوید سنگهای ضعیف‌تر را در نما کار نکنید و بعد با کسری سنگ نیز مواجه خواهید شد.

 

ضخامت سنگ:

  • در حال حاضر عرف برش سنگ عباس آباد ضخامت ۱۶ الی ۱۷ میلیمتر است و هر مقدار ضخامت برش سنگ کمتر باشد شما در حمل و نقل و اجرا ضایعات و پرتی بیشتری خواهید داشت.

 
 

 
مواظب باشید سنگ معادن دیگر ، به نام سنگ عباس آباد به شما فروخته نشود و در فاکتور نام سنگ عباس آباد دقیق عنوان شود.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.