انبارسنگ
انبارسنگ
خرید سنگ ساختمانی

نکات مهم قبل از خرید سنگ ساختمانی

نکات مهم قبل از خرید سنگ ساختمانی

همه ما میدانیم در صورتی که آشنایی لازم با سنگ مورد نظر خود را نداشته باشیم ممکن است در زمان خرید سنگ دچار وسواس شویم و نتوانیم به درستی برای خرید سنگ خوب تصمیم بگیریم.

 

شاید برای ما پیدا کردن سنگ در اینترنت سخت و بی نتیجه باشد ، لازم است بدانیم سایت انبارسنگ محل خرید و فروش سنگ ساختمانی بدون واسطه است ” .  آگهی های فروش  در سایت توسط تولید گنندگان و فروشندگان مختلف از سراسر ایران منتشر میشود  . مشتریان زیادی همه روزه از طریق گوگل یا به صورت مستقیم وارد سایت انبار سنگ می شوند  و سنگ مورد نظر خود را از بین آگهی های منتشر شده ، انتخاب و خرید می نمایند . در سایت انبارسنگ ، از کنسول سرچ بالای صفحه به راحتی سنگ مورد نظرما پیدا می شود و میتوانیم با فروشنده آن مستقیم تماس بگیریم .

 

خرید سنگ ساختمانی همیشه جزو مهمترین دغدغه های کارفرمایان، پیمانکاران و مهندسان در پروژه های ساختمانی است.

ازعمده دلایل وسواس داشتن در خرید سنگ ساختمانی ، طبیعی بودن سنگ و تنوع بسیار زیاد آن در جنس، طرح ،رنگ و کیفیت های فرآوری آن است.

پس لازم است بدانیم که بهترین انتخاب را زمانی میتوانیم داشته باشید که اطلاعاتی فنی درست از سنگهای مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشیم.

 

تماس با فروشنگان سنگ نما

 

 

لذا سایت انبار سنگ (AnbarSang.ir) با این ایده که  با اطلاعات فنی کامل و بهترین قیمت بهترین سنگ را بتوانیم تهیه نماییم راه اندازی شده است.

 

( سایت انبارسنگ)

 

در این سایت قصد داریم ، با امکانات فوق العاده جهت خرید سنگ ساختمانی به هم کمک نماییم. در نتیجه خریدی خوب هم از نظر قیمت ،کیفیت و اطلاعات و همچنین قابلیت مقایسه بین فروشندگان مختلف و انتخابهای مختلف داشته باشیم .

در خرید سنگ ساختمانی اصولا بعد از تایید شدن طرح و رنگ مقوله مهمتری به نام سلامت و جنس سنگ وجود دارد که در صورت نادیده انگاری آن در آینده نزدیک دچار مشکل خواهیم شد.

 

دسته بندی سنگ های ساختمانی از نظر نوع کاربرد یا محل کاربرد چگونه است؟

 

سنگ داخلی ، سنگ خارجی ، مصنوعات سنگی و …

سنگ داخلی( interior ) خود به بخشهای مختلفی از جمله سنگ کف ،بدنه پله ،کف پله ،سنگ دکوراتیو و … تقسیم می شود.

سنگهای خارجی(  (exteriorنیز به بخشهای مختلف از جمله سنگ کف محوطه،سنگ نما، سنگهای جدول ، کوبیک و … تقسیم میشود.

مصنوعات سنگی نیز شامل انواع مجسمه و کاراهای حجمی است که با سنگ طبیعی تولید میشود.

 

لازم است بدانیم جهت استفاده در نما عموما سنگ تراورتن یا سند استون مورد استفاده است که به اشتباه برخی از سنگ مرمریت نیز استفاده مینمایند.

استفاده از سنگ مرمریت در نما اشتباه فاحشی است .

در صورت استفاده از سنگ مرمریت در نما بعد از گذشت مدت کوتاهی سنگ مرمریت به دلیل درگیر شدن با عوامل جوی به صورت تدریجی تخریب شده و نما را خراب می نماید.

لذا لازم است بدانیم در صورت استفاده از سنگ مرمریت در نما بعد از چند سال عملا نمای ساختمان زیبای ما از بین خواهد رفت و چاره ای جز تخریب و نوسازی نما نخواهیم داشت.

 

همانطور که میدانیم چند سالی است، استفاده از سنگ گرانیت در نما ممنوع شده است.

 

تماس با فروشنگان سنگ نما

 

دلیل ممنوع بودن استفاده از سنگ گرانیت در نما چیست؟

مهمترین دلیل ممنوعیت استفاده از سنگ گرانیت در نما عدم جذب ملات توسط سنگ است.

این سنگ هیچ گونه گیرایی با ملات ندارد.

البته مساله ممنوع شدن آن دلیل مهمتری دارد و آن مساله تفاوت ضریب انبساط حرارتی سنگ گرانیت و ملات پشت سنگ است.

در صورت استفاده از اسکوپ پشت سنگ گرانیت باز هم به مرور زمان ، اسکوپ ، که تنها نگه دارنده سنگ گرانیت در نما خواهد بود از بین رفته و سنگ از نما ممکن است از نما جدا شود .

این متفاوت بودن ضریب انبساط حرارتی تا جایی ادامه پیدا می کند که اسکوپ شروع به کشیده شدن نموده و پاره می شود.

 

راه حل اصولی جلوگیری از افتادن سنگ گرانیت اجرا شده در نما چیست؟

درنماهایی که قبلا از سنگ گرانیت استفاده شده ، جهت جلوگیری از افتادن سنگ ها تمام آنها را با پیچ و رولپلاک در نما ثابت میکنند تا از افتادن آنها جلوگیری شود.

 

انتخاب و خریدسنگ نما مساله بسیار مهمی  است که در صورت سهل انگاری در انتخاب نوع سنگ و انجام اشتباهات رایج در اجرا ممکن خسارات سنگینی به کارفرما و پیمانکار وارد شود.

لذا لازم است در انتخاب سنگ نما دقت لازم را داشته باشیم و حتی در صورت استفاده ازسنگ تراورتن و سند استون در نما نیز، حتما از اسکوپ استفاده نماییم.

 

 

تماس با فروشنگان سنگ اسلب

 

آگهی های موجود در سایت انبار سنگ توسط فروشندگان و تولید کنندگان مختلف در سراسر ایران منتشر می شود . ما به راحتی میتوانیم بعد از پیدا کردن سنگ مورد نظرمان با فروشنده آن به صورت مستقیم تماس بگیریم و از او خرید نماییم. در سایت انبار سنگ  سنگ های آگهی شده از نظر جنس ، رنگ ، سورت ، قیمت و بسیاری از پارامترهای دیگر با هم قابل مقایسه هستند  و میتوانیم بهترین خریدرا تجربه نماییم  . انواع سنگ نما ، کف ، اسلب و به صورت کلی آگهی های مختلف در تمام صنعت سنگ از معدن تا اجرای سنگ در پروژه  در انبار سنگ منتشر می شود. برای این که به راحتی بتوانیم سنگ مورد نظر خود را پیدا نماییم از داخل کنسول سرچ در بالای سایت ، سنگ مورد نظر را جستجو نموده و مستقیم از تولید کننده یا فروشنده آن خرید می نماییم  .

برای خرید امن و راحت در انبار سنگ راهنمایی نیاز دارم.

 

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.