انبارسنگ
انبارسنگ
خرید سنگ تراورتن عباس آباد

چقدر سنگ تراورتن عباس آباد سفید را میشناسیم؟

چقدر سنگ تراورتن عباس آباد سفید را میشناسیم؟

در مورد سنگ تراورتن عباس آباد چقدر اطلاعات داریم؟

سنگ تراورتن عباس آباد سفید یکی از بنام ترین و شناخته شده ترین سنگ های تراورتن در ایران است . معدن این سنگ در شهرستان نیموراستان مرکزی قرار دارد ، که تناژ بسیار زیادی کوپ از قسمت های مختلف این معدن به صورت روزانه بارگیری میشود . تقریبا میتوان گفت پرمصرف ترین سنگ تراورتن در ایران سنگ تراورتن سفید عباس آباد است که در پروژه ها استفاده میشود.

 

چه سودی نصیب ما می شود اگر از سنگ تراورتن عباس آباد در نما استفاده نماییم ؟

خرید سنگ تراورتن عباس آباد محاسن بسیار زیادی دارد که به برخی از این محاسن اشاره مینماییم:

ساب خوب ، براق و آیینه ای ، این سنگ نما را بسیار زیبا و جذاب می نماید . هر چقدر ساب سنگ در نما بهتر باشد ، نما براق تر و لوکس تر به  نظر می‌رسد.

 

این مساله در ذهن بیننده نما را با ارزش تر جلوه خواهد داد.

اصولاً رنگ سفید در نما نشان دهنده با ارزش بودن ساختمان و باشکوه بودن آن است .

 

استفاده از سنگ عباس آباد در نما برای ساختمان ارزش افزوده ایجاد خواهد کرد و به راحتی نمای ساختمان ما از بقیه نماها قابل تشخیص و متمایز شدن است. وزن مخصوص پایین این سنگ وزن کلی نمای ما را کاهش خواهد داد و احتیاج به سازه کشی سنگین و صرف هزینه بیشتر برای آهن کشی نما نداریم.

 

با توجه به تو پر بودن سنگ تراورتن عباس آباد ، مصرف رزین و ماستیک در زمان فرآوری آن کم خواهد بود . مصرف کم رزین در سنگ یعنی اینکه احتمال تخریب رزین یا از بین رفتن آن در سنگ بعد از چند سال وجود نخواهد داشت و نمای ما سال های سال پایدار و زیبا باقی خواهد ماند.

 

سنگ تراورتن عباس آباد به واسطه نور آفتاب روزبه‌روز در نمای ما سفید تر و روشن تر خواهد شد و این مسئله برای ساختمان ما روز به روز ارزش افزوده ایجاد خواهد کرد.

 

خوشنام بودن و برند بودن این سنگ و استفاده از آن به خودی خود برای ساختمان ما ارزش افزوده به همراه خواهد آورد .

 

شاید یکی از معایب سنگ تراورتن عباس آباد گران بودن آن باشد ، اما نباید نگران این مساله باشیم . گران بودن در زمان خرید سنگ تراورتن عباس آباد باعث می‌شود پروژه های معمولی از این سنگ زیبا و فاخر استفاده نکنند و همین مسئله پروژه ما را جزء پروژه های لوکس و با ارزش دسته بندی خواهد کرد.

 

ترکیب رنگ سفید و رنگ قهوه ای در نما می تواند اثری بی نظیر به جا گذارد . این تضاد رنگی که دو رنگ با شکوه را در کنار هم قرار می‌دهد کارهایی زیبا خلق می نماید.

در صورتی که بخواهیم سنگ تراورتن عباس آباد سفید را با سنگ قهوه ای رنگ ست نماییم ، می‌توانیم از سنگ جدید ونگه رستیک استفاده نماییم.

این سنگ در صورتیکه شیار ۱۰ سانتی روی آن ایجاد شود کاملاً شبیه به چوب ترموود در نما به نظر می‌رسد.

برای آشنایی بیشتر با سنگ ونگه رستیک دکمه پایین را کلیک مینماییم.

( دوست دارم سنگ ونگه رستیک را بهتر بشناسم)

 

سنگ عباس آباد ، سنگی زیبا و شیک جهت پروژه های لوکس ساختمانی است که شناخته شده ترین سنگ تراورتن سفید در ایران و دنیا است و آوازه جهانی دارد.

 

تم رنگی این سنگ کرم تا سفید است . این سنگ دارای طبعی گرم و جذاب است و ساب پذیری بسیار خوبی دارد.

رنگ سفید و روشن سنگ تراورتن عباس آباد از یک طرف و کیفیت سنگ از لحاظ جنس و ساب پذیری بالا ، این سنگ را به یک سنگ محبوب تبدیل کرده است.

این سنگ در حال حاضر بیشتر به صورت بی موج یا ابرو بادی جهت استفاده در نماهای رومی و نماهای غیر رومی تولید میگردد .

 

هر چقدر متراژ بیشتری از یک سورت خوب ، سنگ تراورتن عباس آباد سفید موجود باشد قیمت بالاتری دارد.

دلیل این مساله زمان بر بودن جمع آوری و دپوی یک سورت سنگ خوب و با کیفیت عباس آباد است.

 

برای خرید سنگ تراورتن عباس آباد الان با فروشندگان آن تماس میگیرم)

 

 

سنگ تراورتن عباس آباد چه سورت هایی دارد؟

 

 • سنگ تراورتن عباس آباد ابرو بادی : این سورت از سنگ تراورتن عباس آباد عموما کرم رنگ و در برخی مواقع سفید است.

ظاهر این سورت به صورت حاله های ابروباد است که بیشتر در نماهای رومی مورد توجه و استفاده می باشد.

 • سنگ تراورتن عباس آباد دنده گاوی : این سورت از سنگ تراورتن عباس آباد دارای تم رنگی سفید یا کرم است که امواج سینوسی بزرگی دارد.
 • سنگ تراورتن عباس آباد کرم روشن : این سورت سنگ دارای تم رنگی کرم روشن است که به صورت بی موج بریده می شود .
 • سنگ تراورتن عباس آباد سفید : این سنگ کاملاً یکدست و سفید است که بهترین سورت سنگ تراورتن عباس آباد محسوب می شود و قاعدتاً به صورت بی موج تولید می گردد .
 • سنگ تراورتن عباس آباد موج دار: سنگ عباس آباد موجدار همانطور که از نامش پیداست به صورت موج دار بریده شده و موجهایی به موازات هم در طول سنگ امتداد پیدا نموده اند. این سورت سنگ هم تم رنگی کرم و هم سفید دارد . البته سنگ موج دار عباس آباد در سالهای اخیر ، خیلی مورد استفاده در نما های ساختمانی نیست و از مد خارج شده است.

البته در حالت کلی سنگ تراورتن عباس آباد سورت های مختلفی دارد که پرداختن به همه آنها ضروری نیست.

نکته‌ای که لازم است در زمان نصب سنگ نما و تمام سنگ های تراورتن باید رعایت کنیم ، استفاده از اسکوپ در زمان اجرای سنگ نما است.

بهتر است سعی کنیم از اسکوپ های آماده که ایمنی بیشتری دارند استفاده نماییم .

 

سنگ تراورتن عباس آباد هر چقدر بیشتر در معرض نور آفتاب باشد روشن تر و یکدست تر خواهد شد و این مسئله روزبه‌روز نمای ما را زیباتر می‌نماید.

عموماً این سنگ به صورت تایل عرض ۴۰ و در برخی موارد به صورت اسلب تولید می گردد. بیشتر تایل عرض 40 این سنگ ، برای استفاده در بدنه داخلی و نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد .

 

استفاده از سنگ تراورتن در کل برای کف توصیه نمی شود .

به دلیل وجود سوراخ ها و حفره های موجود در سطح سنگ تراورتن به مرور این حفره ها کثیف خواهند شد.

در صورت استفاده از سنگ تراورتن هر چقدر رنگ سنگ سفید تر و روشن تر باشد این کثیفی در کف بیشتر به چشم خواهد خورد.

سنگهای تراورتن به دلیل واکنش شدیدی که در برابر مواد شوینده و اسیدی دارند برای کف مناسب نیستند . لذا در صورتی که بخواهیم در کف از سنگ تراورتن استفاده نماییم باید به این مسئله توجه داشته باشیم .

در صورتی که حتما نیاز به استفاده از سنگ تراورتن در کف داشته باشیم رعایت مسئله پاکیزگی و دوری از مواد شوینده تا حدی استفاده از آن را بلامانع می نماید.

 

 

ده عامل مهم و تاثیرگذار در قیمت سنگ تراورتن عباس آباد :

 • سفید بودن و روشن بودن تم رنگی آن : هر چقدر سنگ تراورتن عباس آباد سفید تر و روشن تر باشد قیمت آن بالاتر است.
 • یک دست بودن سورت سنگ :  هر چقدر سنگ عباس آباد یک دست تر و بدون لکه و شال باشد قیمت آن بالاتر است. همچنین بازی رنگ‌سنگ هر چقدر کمتر باشد سورت آن بهتر است و قیمت بالاتری دارد .
 • ضخامت سنگ : هر چقدر ضخامت سنگ عباس آباد بیشتر باشد به دلیل مصرف بیشتر مواد اولیه که همان کوپ است ، قیمت آن بالاتر خواهد بود . تا جایی که مثلاً ممکن است هر میلیمتر ضخامت اضافه تر در سنگ تراورتن عباس آباد اختلاف قیمتی بین 30 تا 80 هزارتومان در هر متر مربع ایجاد نماید.
 • قد و پای سنگ : هر چقدر سنگ عباس آباد بلند تر باشد قیمت آن بیشتر است .
 • عدم استفاده از کوره در زمان فرآوری : برخی از کارخانه ها برای اینکه رنگ سنگ تراورتن روشن تر و سفید تر شود سنگ ها را درون کوره قرار می دهند که این مسئله مقاومت سنگ را ضعیف می نماید و پرت سنگ را در زمان حمل و اجرا افزایش خواهد داد . از طرفی بعد از اجرا نیز ممکن است سنگ به دلیل افت کیفیت و مقاومت تخریب گردد .
 • کیفیت ساب و فرآوری و برش سنگ : هرچقدر ساب سنگ بهتر و آیینه ای تر باشد نشان دهنده استفاده از لقمه و ماستیک و رزین بهتر در فرآوری سنگ است و قاعدتا قیمت بالاتری خواهد داشت . با توجه به اینکه سنگ تراورتن عباس آباد سفید سنگ گران قیمتی است باید در قسمت فرآوری و برش دقت فراوانی شود ، تا کیفیت محصول نهایی در حد عالی باشد.
 • میزان دپوی سنگ : هر چقدر یک سورت سنگ تراورتن عباس آباد متراژ بیشتری داشته باشد به دلیل اینکه جمع‌آوری آن زمان بر و پرهزینه است قیمت بالاتری دارد.
 • لب پر نبودن سنگ : ممکن است در زمان برش کیفیت الماس های طولی بر و کله بر خوب نباشد و لبه های سنگ لب پر شود که این عیب زیبایی نما را زیر سوال خواهد برد و قاعدتاً باید قیمت مناسب تری داشته باشد.
 • درصد تخلخل و پوکی : هر چقدر سنگ تو پرتر باشد و تخلخل کمتری داشته باشد قیمت بالاتری دارد.

( برای خرید سنگ تراورتن عباس آباد الان با فروشندگان آن تماس میگیرم)

معایب سنگ تراورتن عباس آباد چیست؟

یکی از معایب سنگ تراورتن عباس آباد وجود سورت های زیاد در این سنگ است.

وجود تعداد زیاد سورت هم خرید را برای خریدار و هم فروش را برای فروشنده سخت می نماید .

سورت های زیاد باعث می شود ، دپو کردن یک سورت سنگ خوب با متراژ بالا زمان زیادی طول بکشد و نیاز به برش تناژ زیادی کوپ باشد ، که همین مسئله می‌تواند باعث بالارفتن قیمت دپو های سنگ با متراژ بالا باشد.

سورت سنگ در ایران استاندارد مشخصی ندارد ، به همین دلیل کارخانه های سنگبری هر کدام برای خود یک نحوه سورت‌بندی و درجه بندی را مشخص و قیمت‌گذاری می نمایند.

عدم وجود استاندارد مشخص ، مسئله خرید سنگ را برای خریدار پر استرس می نماید . اما ، ما به شما راهی را معرفی مینماییم که برای خرید سنگ ، بی دنگ و فنگ میتوانید بهترین سنگ ساختمانی را پیدا کنید و مستقیم از فروشنده خرید نمایید.

 

با توجه به اینکه در سایت انبار سنگ تمام تولیدکنندگان محصولات خود را به روز آگهی می نمایند ، امکان مقایسه در فضای سایت برای خریدار راحت تر و بی دردسر تر خواهد بود . این مسئله می‌تواند استرس و دلهره را برای خریدار از بین برده و خریدار سریع‌تر و راحت‌تر خرید نماید.

در سایت انبار سنگ سنگ های آگهی شده از نظر نوع ، رنگ ، سورت ، قیمت و بسیاری از پارامترهای دیگر با هم قابل مقایسه هستند  و میتوانیم با این نکته بهترین خریدسنگ را داشته باشیم. آگهی های فروش موجود در سایت انبار سنگ توسط فروشندگان و تولید کنندگان مختلف در سراسر ایران منتشر شده است و شما به راحتی متوانید با فروشنده مورد نظر خود به صورت مستقیم تماس گرفته و از او خرید نمایید.

(دکمه لینک صفحه اصلی سایت)

 

 

آگهی های فروش موجود در سایت انبار سنگ توسط فروشندگان و تولید کنندگان مختلف در سراسر ایران منتشر شده است .

 ما به راحتی متوانیم با فروشنده مورد نظر خود به صورت مستقیم تماس گرفته و از او خرید نماییم.

 در سایت انبار سنگ  سنگ های آگهی شده از نظر جنس ، رنگ ، سورت ، قیمت و بسیاری از پارامترهای دیگر با هم قابل مقایسه هستند  و میتوانیم با این نکته بهترین خریدسنگ را داشته باشیم

برای این که به راحتی بتوانیم سنگ مورد نظر خود را پیدا نماییم از داخل کنسول سرچ در بالای سایت ، سنگ مورد نظر را جستجو نموده و مستقیم از تولید کننده یا فروشنده آن خرید می نماییم  .

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.