انبارسنگ

سنگ نما ویلایی

وبلاگ

8 آبان 1399 239 بازدید
انبارسنگ

سنگ نما ویلایی

سنگ نما ویلایی

بهترین و زیباترین سنگ نما ویلایی که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم و آن را معرفی  خواهیم نمود تایل سنگ مالون قهوه ای است که برای اولین بار در دنیا در ایران تولید شده است و نام تجاری آن سنگ ونگه روستیک است، این سنگ در اصل سنگ مالون قهوه ای به صورت برش خورده است که به صورت پلاک عرض 40 و ابعاد بزرگترحتی ابعاد اسلب برش خورده ،سطح روی سنگ کاملا طبیعی و حالت سنگ مالون است .

سنگ نماویلایی شمال

سنگ ونگه روستیک جهت سنگ نماویلایی موارد استفاده فراوانی دارد این سنگ در عرض 40 ضخامت 2 سانت جهت نمای ویلایی مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ نما ویلایی

در برخی موارد به صورت عرض 40 با بند استفاده شده که بین هر سنگ یک بند یک سانتی فاصله قرار می دهند و عموما بند آن را مشکی مینمایند، برخی پروژه ها شیار زده آن را استفاده مینمایند به صورتی که مثلا شیار 6 سانتی یا 10 سانتی روی سنگ زده یک شیار هم روی لبه سنگ می زنند و زمانی که سنگ ها رای روی هم کار میکنید به نظر می رسد که روی نما چوب کار شده و عملا بند بین سنگ ها گم میشود، برخی دیگر از پروژه ها سنگ عرض 40 را بدون بند کار کرده و فاصله بین سنگ ها را با بند هم رنگ پر کرده سپس روی سطح دیوار که یک سطح یکدست به صورت مالون وحشی و طبیعی در آمده است به شکل نامنظم فرم سنگ نامنظم با ابعاد بسیار بزرگ را کشیده سپس با سنگ فرز آن طرح را به صورت یک شیار با عرض نیم سانت گود کرده و بعد با بند مشکی پر مینمایند و رزین براق کننده در نهایت امر روی آن میزنند.

تقریبا در اکثر پروژه ها سنگ ونگه روستیک بعد از اجرا جهت ایجاد جلوه بیشتر رزین خورده و رنگ بسیار پر رنگ تری بعد از رزین به خود میگیرد.

با توجه به این که پلاک سنگ مالون ، کار را برای اجرا بسیار راحت کرده به همین دلیل اکثر استاد کاران به جای استفاده از سنگ مالون وحشی تمایل به استفاده از سنگ ونگه دارند مضاف بر این که کار را بسیار یکدست زیبا و مقرون به صرفه تر نموده از طرفی سرعت اجرا با این سنگ بسیار بالاتر از سنگ مالون وحشی است.

در حال حاضر سنک ونگه در رنگهای قهوه ای و طوسی در حال تولید است ، سنگ طوسی نیز رنگ جالب و به روزی است که به تازگی در معدن استخراج شده و خود را به خط تولید این مجموعه رسانده است.

ترکیب سنگ ونگه روستیک که رنگ آن قهوه ای است عموما با رنگهای روشن در نما ست شده و این تضاد رنگ جلوه خاصی به نما می دهد.

 بدون اغراق می توان گفت قهوه ای ترین سنگی که در حال حاضر جهت استفاده در نما وجود دارد سنگ ونگه روستیک است که علاوه بر استفاده از آن به عنوان سنگ نما ولابی در پروژه های لوکس شهری در شهرهای بزرگ نیزاستفاده می شود، در پروژه های لوکس آپارتمانی از سنگ ونگه روستیک هم در نما و هم در طراحی داخلی استفاده می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.