انبارسنگ

سنگ اسلب مشکی

وبلاگ

8 آبان 1399 114 بازدید
انبارسنگ

سنگ اسلب مشکی

چند سالیست سنگ های مرمریت مشکی مورد استقبال بسیار زیادی در میان طراحان آرشیتکت قرار گرفته است .

سنگ اسلب مشکی

سنگ اسلب مشکی لاشتر

با توجه به تقاضای زیاد سنگ اسلب مشکی و حتی سنگ تایل مرمریت مشکی در همین راستا تعداد زیادی معدن مرمریت مشکی، اکتشاف و به بهره برداری رسیده اند. در میان انواع سنگ مرمریت مشکی ، سنگ  مشکی نجف آباد و سنگ مرمریت مشکی لاشتر که از معادن قدیمی اصفهان هستند بیشترین سهم از بازار را به خود اختصاص داده اند.

سنگ اسلب مرمریت مشکی

سنگ اسلب لاشتر

سنگ اسلب مشکی لاشتر

در این میان ، معادن  مشکی زیاد دیگری نیز وجود دارند که مشغول به فعالیت هستند.

سنگهای مرمریت مشکی تفاوت هایی که در آنها وجود دارند بیشتر در موج موجود در سنگ است، مثلا سنگ مرمریت مشکی نجف آباد و سنگ مشکی لاشتر هردو خط و رگه سفید دارند منتها از نظر فرم و آرایش امواج سفید درسنگ با هم متفاوت می باشند.

برخی سنگهای مرمریت مشکی دارای امواج طلایی هستند که عموما به نام سنگ گلدن بلک در بازار شناخته شده و اولین معدن که سنگ گلدن بلک آن در بازار شناخته شد ، معدن گلدن بلک کاشان بود و همچنان نیز سنگ گلدن بلک بازار خوب و پر رونقی دارد.

سنگ اسلب مشکی در بسیاری از کارهای لوکس استفاده میشود. به نظر میرسد سنگ مشکی در پروژه ها گزینه مناسبی برای استفاده در کف محسوب نشود دلیل این نکته هم این است که سنگ مرمریت مشکی به دلیل تیرگی مطلق آن در صورتی که به مرور زمان سنگ مرمیت مشکی خش پیدا کند هر چند خش ها به وجود آمده در سنگ ریز باشد و به چشم نیاید ولی به دلیل تیرگی آن ساب سنگ تخریب شده و بیشتراز سنگ های روشن تر به چشم میخورد . از طرفی کوچکترین گرد و خاک موجود در روی سنگ ظاهر و زیبایی آن را از بین میبرد.

در ادامه به معرفی برخی سنگهای مرمریت مشکی که در حال فعالیت هستند و بازار خوبی دارند اشاره میکنیم:

سنگ مرمریت مشکی تری دی بلک (3d black) واقع در منطقه ندوشن یزد متعلق به جناب آقای امینی که انصافا سنگ بسیار زیبا و ساب پذیری است و نام گذاری آن هم بی ارتباط به ظاهر سنگ نیست ،یعنی زمانی به سنگ توجه میکنید به نظر می رسد طرح و رگه های سفید داخل سنگ حالت سه بعدی دارند.

اسلب سنگ مشکی

سنگ مرمریت مشکی دهبید :

ظاهرا در منطقه دهبید چند معدن مرمریت مشکی وجود دارند که سنگ از لحاظ تم رنگی مشکی مطلق نیست و بیشتر میتوان گفت تم رنگی قهوه ای بسیار تیره و سوخته و نزدیک به رنگ مشکی هست که در عرف بازار سنگ به نام مرمریت مشکی دهبید شناخته می شود. طرح و نقش سنگ مرمریت مشکی دهبید حالت رگه ای نیست و شبیه به هاله از طرح اسپایدر یا عنکبوتی بازی رنگ دارد.

سنگ اسلب مشکی

سنگ مرمریت مشکی ماکو که متعلق است به آقای عباس آذر نوش و واقعا سنگی بسیار مشکی با رگه های بسیار کم نسبت به مرمریت های مشکی دیگر است.

سنگ اسلب مشکی

مرمریت مشکی جندق نیز سنگی زیبا است ، جنسی بسیار محکم دارد ولی نسبت به سنگهای مرمریت مشکی موجود در بازار ساب پذیری نسبتا کم تری دارد.

مرمریت مشکی نجف آباد از معادن قدیمی مرمریت مشکی در ایران است که در استان اصفهان منطقه نجف آباد واقع شده است و جزو سنگهای بسیار پرمصرف در میان انواع سنگ مرمریت مشکی است.

سنگ اسلب مشکی

 ودر حال حاضر معادن مرمریت مشکی زیادی در ایران وجود دارند که عموما هم بازار مستعدی برای این تم رنگی در حال حاضر وجود دارد.

سنگ های مرمریت مشکی اصولا بازار صادراتی بسیار خوبی دارند و جدای از کشور چین که تقریبا بسیاری از سنگ ها را خریدار است کشور هند نیز خواهان سنگ های مرمریت مشکی ایران است.

جهت مشاوره خرید سنگ با ما تماس بگیرید 09131078535

نظرات خود را پایین صفحه درج نمایید

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.