انبارسنگ

سنگ اسلب سفید

وبلاگ

8 آبان 1399 89 بازدید
انبارسنگ

سنگ اسلب سفید

سنگ اسلب سفید

سنگ اسلب سفید

نحوه تولید سنگ اسلب ( سنگ اسلب چیست)

نحوه فراوری و تولید سنگ اسلب به این صورت است که ابتدا کوپ های خام سنگ های ساختمانی را از معدن به کارخانه سنگبری انتقال می دهند و پس از آن به وسیله اره های مخصوص و پیشرفته در کارخانه بریده می شوند و به صورت ورقه هایی در ابعاد متفاوت در می آیند. اره هایی که برای برش سنگ اسلب استفاده می شوند معمولا دارای 40 تا 80 عدد تیغه ی الماسی موازی هستند که قدرت هر کدام متفاوت می باشد. بر اساس قدرت تیغه ها این اره ها را به دو دسته کلی نرم بر و سخت بر تقسیم می کنند. کوپ های سنگی که برای تولید سنگ اسلب انتقال داده می شوند معمولا از جنس سنگ های گرانیت،سنگ تراورتن، مرمر و مرمریت می باشند. برای برش سنگ های سخت مانند سنگ گرانیت از دستگاه های سخت بر و برای برش سنگ های نرم تر مانند سنگ تراورتن و مرمریت از دستگاه های نرم بر استفاده می شود. برش این سنگ باید بسیار دقیق و یکنواخت صورت گیرد و دارای ساب عالی، ضخامت دقیق و شفافیت بالا باشد تا کیفیت مناسب برای صادرات را داشته باشد.

سنگ اسلب سفید الیگودرز

سنگ اسلب سفید

سنگ اسلب سفید

بوک مچ سنگ اسلب سفید پاندا

ابعاد سنگ اسلب

سنگ اسلب را معمولا در اندازه های بیشتر از 120* 220 سانتی متر برش می دهند و ضخامت ان ها بیش از 2 سانتی متر می باشد. بسته به ابعاد برشی از این سنگ قیمت آن نیز متغیر می باشد و می توان گفت به دلیل ابعاد بالایی که دارد نسبت به سایر نمونه های سنگ ساختمانی از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. دلیل بالا بودن قیمت سنگ اسلب علاوه بر ابعاد آن روند برش کاری، پولیش کاری و حمل و نقل سخت تر و حساس تر نسبت به سایر نمونه های دیگر می باشد. سنگ های اسلب دارای عرض بالاتر از 70 می باشند. سنگ های اسلبی که به خارج از کشور صادر می گردند باید دارای عرض 120 سانتی متر و طول بین 2.5 تا 3 متر باشند.

سنگ اسلب سفید معمولا از جنس چینی و کریستال هستند که بیشتر مربوط به معادن نیریز،ازنا،الیگودرز،قروه و … در ایران برش میخورند.

در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین سنگ های اسلب ، سنگ اسلب سفید یا سنگ اسلب الیگودرز است که تقاضای بسیار زیادی در بازار پیدا نموده اند لذا تقریبا اکثر سنگبری ها درصد بسیار زیادی از تولد خود را به تولید اسلب سنگ سفید اختصاص داده اند.

آگهی های فروش موجود در سایت انبار سنگ توسط فروشندگان و تولید کنندگان مختلف در سراسر ایران منتشر شده است .

 ما به راحتی متوانیم با فروشنده مورد نظر خود به صورت مستقیم تماس گرفته و از او خرید نماییم.

 در سایت انبار سنگ  سنگ های آگهی شده از نظر جنس ، رنگ ، سورت ، قیمت و بسیاری از پارامترهای دیگر با هم قابل مقایسه هستند  و میتوانیم با این نکته بهترین خریدسنگ را داشته باشیم

برای این که به راحتی بتوانیم سنگ مورد نظر خود را پیدا نماییم از داخل کنسول سرچ در بالای سایت ، سنگ مورد نظر را جستجو نموده و مستقیم از تولید کننده یا فروشنده آن خرید می نماییم  .

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.