خرید سنگ مرمر

8 نکته مهم قبل از خرید سنگ مرمر

خرید سنگ مرمر

جنس:سند استون (گریواک)

سایز:پلاک عرض 40و60، پازل حصیری  و اسلب

کاربرد:نما، کف محوطه، دور استخر و سونا و…

فرآوری: رستیک، اِسکِرچ، فِلِیم، بوش هَمِر، چرمی

واحد فروش: 09136303486

دفتر فروش: 03133814009

دفتر فروش: 03133814009

واحد فروش: 09136303486

درخواست خرید و مشاوره

نام خانوادگی(Required)

۸ نکته طلایی قبل خرید سنگ مرمر

انتخاب سنگ مناسب اولین قدم برای نمایش یک پروژه با ارزش است . سنگ هم چون لباس است که بر تن پروژه خود می پوشانید . بعد از انتخاب ، بارگیری و نظارت متخصص بر بارگیری است  . 8  نکته طلایی ، قبل از خرید سنگ مرمر که راهنمایی ، فنی و تخصصی ، برای یک انتخاب بی نقص و فوق العاده است . قبل از خرید لازم است ،حتما ، این نکات را کنترل نمایید.

 

8 نکته طلایی قبل خرید سنگ مرمر

آشنایی اولیه قبل از خرید سنگ مرمر

آشنایی اولیه قبل از خرید سنگ مرمر ​

قبل از اینکه نکات مهم ، در زمان خرید سنگ مرمر،را بررسی کنیم ، بهتر است این سنگ را بیشتر بشناسیم . سنگ مرمر از گروه خانواده سنگ های آهکی هست؛ که به آن  اونیکس( Onyx ) هم می شود.

 یکی از ویژگی‌های بارز سنگ مرمر، خاصیت عبور نور یا اصطلاحا حالت ترانسلوسنت سنگ است.

ترانسلوسنت سنگ مرمر

به عبارت دیگر، سنگ مرمر، حالت شفاف و کدر دارد. وقتی به آن نگاه کنید، به صورت شیشه ای به نظر می رسد که طرح و رنگ های مختلف دارد و نور را از خود عبور میدهد ، اما طوری هم نیست که مثل شیشه دقیقا پشت سنگ پیدا باشد .

همین بحث عبور نور یکی از جذابیت‌های فوق العاده سنگ مرمر است ؛ که مشتری آن را برای بک لایت کردن استفاده می کند. انصافاً ، سنگ مرمر با نورپردازی و بک لایت، بسیار زیبا و خاص و لوکس به نظر می رسد.

 در اصل سنگ مرمر، یک نوع از سنگ های آهکی است ، که دگرگون شده و در شرایط فشار و دمای بالا ، داخل پوسته زمین تشکیل شده است ، و از نظر شیمیایی نیز خلوص بالایی دارد.

نکته مهم

سنگ مرمر اصولاً در اکثر موارد در معدن کنار سنگ تراورتن قرار دارد ؛ باید بدانیم ، در قسمت هایی از این سنگ ، که خصوصیات عبور نور و شفاف بودن کل سنگ را ندارد، احتمالا لایه های سنگ تراورتن ظاهر شده است و اصطلاحا به این حالت ترااونیکس گفته می شود. اگر میزان تراورتن موجود در سنگ زیاد باشد ، چون ترکیب مرمر و تراورتن در آن سنگ دیده میشود ، دیگر به آن مرمر گفته نمیشود . در این حالت اسم سنگ ترااونیکس است . این سنگ از نظر ارزش و قیمت در مرتبه کمتری نسبت به سنگ مرمر قرار دارد .

رنگ بندی سنگ مرمر

رنگ بندی سنگ مرمر

سنگ مرمر تنوع رنگی بالای دارد . 

انواع رنگ سفید،سبز،صورتی،دودی، آبی، قرمز ، قهوه ای و … در میان انواع سنگ مرمر قرار دارد .

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سنگ اسلب مرمر صورتی مراجعه نمایید

خرید سنگ مرمر

نکات مهم در خرید سنگ مرمر

برای یک خرید مطمئن،اولین قدم آشنایی با نکات مهم و موثر در انتخاب یک سنگ است.چک لیست کنترل کیفیت ، برای زمان خرید سنگ مرمر در ادامه مطلب آورده شده است . در صورتی که برای خرید نیاز به مشاوره دارید ” تیم انبارسنگ ” در کنار شماست .

کنترل کیفیت ساب سنگ مرمر

کیفیت ساب سنگ مرمر را ، به روش زیر کنترل نمایید.

ساب سنگ یکی از پارامترهای مهم ، در کنترل کیفیت سنگ است. هر چقدر سنگ انعکاس نور بیشتر، جلا و براقیت بهتری داشته باشد؛ ساب بهتری دارد. البته این کنترل کیفیت ، به وسیله دستگاه ساب سنج ، یا گلسی متر نیز قابل اندازه گیری است.

خوب بودن ساب سنگ، ارتباط مستقیمی با کیفیت آب در زمان ساب ، لقمه های ساینده ، کیفیت دستگاه ساب و همچنین مهارت اپراتور دستگاه ساب دارد. برای کنترل کیفیت ساب سنگ مرمر ، بهتر است انعکاس نور را از زوایای مختلف ، به صورت مستقیم و مایل رو سنگ بررسی کنید.

 

در صورتی که ساب سنگ معیوب باشد، در زمان این نوع کنترل، معایب ابرویی ساب، خود را نشان می دهد؛ که جلوه بسیار بدی هم به سنگ می دهد و یکی از فاجعه های فرآوری سنگ ، محسوب می شود و حتماً باید ساب سنگ، مجدداً احیا شود.

 

خصوصیت احیا کردن مجدد ساب سنگ ، یکی از مزیت هایی است ، که نشان می‌دهد ، میتوان سنگ را ، برای سالهای متمادی ، درصورت آسیب دیدن ، ساب مجدد زد و آن را زنده نگه داشت . این پروسه، توسط تیم‌های کفسابی در محل پروژه هم انجام می شود.

اصولاً ترک های موجود در سنگ، با اپوکسی( در اسلب) و یا با مواد رزین و یو وی در تایل ها پر میشوند.

 

 برای کنترل کیفیت این پرشدگی، ناخن خود را روی سنگ بکشید. در صورتی که ناخن، داخل این ترک ها ورگه ها گیر کند نشان می‌دهد این عملیات به دقت و به درستی انجام نشده است. این مسئله می‌تواند،  یکی از معایب در زمان فراوری سنگ به حساب آید. در صورت وجود عیب در این قسمت ، ممکن است به مرور زمان از همین ترک ها دچار آسیب و شکستگی گردد.

سورت بندی سنگ مرمر

سورت بندی سنگ مرمر را کنترل نمایید.

 بهتر است بدانید سنگ مرمر، خیلی سورت یکدست و همگی ندارد. اما در صورتی که قرار است از این سنگ در یک متراژ قابل توجه استفاده کنید، بهتر است تا حد ممکن از سنگی استفاده کنید؛ که از نظرسورت یک دست و همگن باشد. سنگ های مرمر به دلیل نازک بودن لایه های کوپ آن، عموماً به‌صورت بی موج بریده می شوند؛ که طرح و نقش های ابر و بادی در آن ایجاد می شود.

همین مسئله باعث ایجاد سورت های مختلف و البته طرح ها و نقش های بی بدیل در سنگ مرمر می شود. در صورتی که سنگ مرمر به صورت موج دار و عمود بر لایه های کوپ بریده شود، سورت‌بندی سنگ یک دست و همگن در خواهد آمد.

کنترل طرح و نقش سنگ مرمر

طرح و نقش هر برگ از سنگ را کنترل نمایید.

 از آنجایی که تنوع طرح و نقش در سنگ مرمر زیاد است و احتمالاً شما تعداد کمی از اسلب مرمر نیاز دارید؛ بهتر است فرض کنید در حال خرید یک نقاشی هستید و بگردید تا نقاشی زیباتری پیدا کنید.

 همچنین نکات فنی هم که لازم است موقع خرید، کنترل شود؛ بررسی نمایید.

در صورت خرید سنگ مرمر بوکمچ و فورمچ به تقارن سنگ ها دقت کنید. عموما این سنگ در زمان فرآوری بوکمچ فورمچ، به صورت کامل و دقیق قرینه هم در نمی آیند . بهتر است در صورت حساسیت روی این مسئله، موقع خرید به تقارن سنگ ها بیشتر دقت کنید.

کنترل کیفیت برش

کنترل کیفیت دقت برش در زمان خرید سنگ مرمر:

فرقی نمیکند سنگ مورد نظر شما تایل، پله یا اسلب باشد. در صورتی که برش ایراد داشته باشد؛ احتمالا موقع اجرای سنگ، با مشکل مواجه خواهید شد. ایراد های برش عبارتند از:

الف) لب پر شدن سنگ: در صورتی که لبه های سنگ موقع برش، لب پر شده باشد، بند سنگ ها کنار هم کامل به هم چسبیده نمی شود و ظاهری زشت بعد از اجرا پیدا می کند.

ب) ناگونیا بودن سنگ:  ناگونیا بودن سنگ باعث میشود، در زمان اجرا سنگ ها کنار هم کامل چفت و بست نشده و بین سنگ ها بند ایجاد شود و سنگ ها به هم نچسبند. کنترل نا گونیا بودن، توسط اندازه گیری قطر سنگ، دراسلب انجام میشود. باید قطر های سنگ اسلب، دقیقا با هم برابر باشند. .

در صورتی که ناگویا بودن سنگ تایل مرمر را می‌خواهید کنترل کنید؛ کافیست مثلاً دو سنگ ۶۰ در ۶۰ را روی هم بچسبانید. اگر سنگ ها دقیقا به هم چسبید و هیچ قسمتی بیرون‌زدگی نداشت و با چرخاندن سنگها و چسباندن دیگر زاویه ها با هم، باز هم بیرون زدگی ایجاد نشد سنگ ها کاملا گونیا هستند.

متراژ سنگ

متراژ سنگ را موقع خرید سنگ مرمر کنترل نمایید.

 با توجه به گران قیمت بودن سنگ مرمر، لازم است حتماً متراژ سنگ را موقع خرید کنترل نمایید. در صورتی که سنگ خریداری شده، به صورت طول آزاد باشد باید متراژ طول کل سنگ ها را محاسبه کرده و در عرض سنگ ها ضرب کنید. اگر سنگ اسلب خریده باشید باید طول و عرض سنگ ها را در هم ضرب نموده و در تعداد اسلب هاضرب نمایید. محاسبه متراژ سنگ های تایل و پله مرمر هم به همین صورت است.

مکان استفاده از سنگ مرمر

در چه مکانی از سنگ مرمر می خواهید استفاده نمایید؟

 یکی از اشتباهاتی که در بخشی از پروژه ها وجود دارد؛ استفاده از سنگ مرمر، در نما و فضای خارجی ساختمان است. استفاده از این سنگ در نما و فضای خارجی ، از نظر فنی ایراد دارد و سنگ آسیب خواهد دید. این سنگ صرفاً برای فضای داخلی ساختمان از جمله: نمای داخلی، پله، کف و غیره استفاده می شود. از آنجایی که سنگ مرمر، جز سنگ های آهکی است و در مقابل مواد اسیدی آسیب پذیر است؛ در صورت استفاده در حمام، سرویس های بهداشتی یا آشپزخانه باید حتما به این نکته دقت داشته باشید.

ضخامت سنگ مرمر

ضخامت سنگ ها را موقع خرید سنگ مرمر کنترل نمایید

کنترل ضخامت، بیشتر مربوط به سنگ هایی است که به وسیله قله بر بریده شده است. برخی مواقع سنگ های تولید شده با قله بر، اصطلاحاً دچار کونیک شدگی می گردند. کونیک شدن، یعنی ضخامت سنگ در یک طرف سنگ با طرف دیگر متفاوت است. این مشکل در زمان اجرا، سنگ کاری را سخت نموده و ممکن است کیفیت اجرا پایین بیاید

قابلیت عبور نور

قابلیت عبور نور از سنگ مرمر را کنترل نمایید

در صورتی که قصدبک لایت کردن سنگ را دارید، بهتر است قبل از خرید سنگ مرمر،انرا از نظر عبور نور کنترل نمایید. چون برخی مواقع وجود هاله هایی از تراورتن در سنگ مرمر می تواند زیبایی آن را بعد از بک لایت کمتر کند و شما این نکته را بعد از خرید سنگ متوجه شوید.

نتیجه گیری:

نتیجه گیری

سنگ مرمر همیشه مورد توجه مردم بوده است و از دیرباز نظر طراحان را برای خلق یک نمایی متفاوت و خاص جلب کرده است.شفافیت و انعکاس خیره کننده نور و تصویر از مهم ترین مشخصه های سنگ مرمر است،اما قبل از خرید سنگ مرمر باید ، به مولفه‌های اساسی در تعیین کیفیت سنگ توجه شود تا یک انتخاب رضایت بخش و مناسب را داشته باشیم.8 نکته طلایی قبل از خرید سنگ مرمر دقیقا همان پیش نیازی است که نیاز است ،تا با مطالعه آن موفق به یک خرید بدون نقص شوید.

دفتر فروش: 03133814009

واحد فروش: 09135566477

انواع رنگبندی های سنگ مرمر کدام است؟

سنگ سفید،سبز،صورتی،دودی، آبی، قرمز

سنگ مرمر مناسب استفاده در چه نمای است؟

  قبل از خرید سنگ مرمر توجه داشته باشید یکی از اشتباهاتی که در بخشی از پروژه ها وجود دارد؛ استفاده از سنگ مرمر، در نما و فضای خارجی ساختمان است. استفاده از این سنگ در نما و فضای خارجی ، از نظر فنی ایراد دارد و سنگ آسیب خواهد دید. این سنگ صرفاً برای فضای داخلی ساختمان از جمله: نمای داخلی، پله، کف و غیره استفاده می شود.

دانلود فایل pdf مقاله

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *