روش قلاب شدن تبلیغ ...
 
اعلانات
همه را پاک کن

روش قلاب شدن تبلیغ در ذهن مخاطب

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Likes
12 نمایش‌
خسرو زارعی
ارسال‌: 46
Customer
شروع کننده موضوع
(@09131078535)
Eminent Member
عضو شده: 3 سال قبل

 با سلام و احترام

 

چند سال پیش مقاله ای در مورد قلاب شدن تبلیغ در ذهن خواندم که اساس هر تبلیغی به حساب میاد.

در اصل هر تبلیغی در صورتی که بتونه اصلاحا مثل قلاب در ذهن مخاطب خود گیر کنه و ذهن مخاطب نتونه فراموشش کنه یا زمان فراموش شدن اون تبلیغ طولانی باشه ، تبلیغ ما کار خوشو کرده.

✅✅✅

این که چه محتوایی ارائه بدیم تا تاثیر مثبت داشته باشه هم موضوع مهمی به حساب میاد.

در محل ورودی باغ پرندگان در شهر اصفهان یه سری المانهای چوبی از پرنده ها و حیوانات مختلف  در بدنه درختهای خشک تراشیده شده

که به نظرم یکی از اون مدل تبلیغ هایی هست که در ذهن مخاطب قلاب میشه . امروز این مساله رو دیدم و خواستم این مطلب و براتون بنویسم.

تو حالت عادی ذهن انسان نسبت به مسائل و اتفاقات دور و برش که عادی به نظر میاند عکس العمل خاصی نشون نمیده و حتی خیلی سطحی اونها را تحلیل میکنه تا انرژی خودش و برای مسائل مهم تر ذخیره کنه.

یعنی ساختار ذهن طوری هست که فقط به مسائل مهم عکس العمل نشون میده. شاید دیده باشید مثلا پدر مادری که زیاد به بچه شون امر و نهی می‌کنند تاثیر امر و نهی خیلی کم میشه ، دلیلش اینه که ذهن بچه نسبت به اون امر و نهی حساسیت خودش و از دست داده و پدر مادر برای تاثیر گذاری بیشتر مجبور میشن داد بزن یا حتی داد جواب نده شدت تاثیر گذاری پیامشون و بخوان با روش دیگه ای بیشتر کنند.

❌❌

وقتی یه برند همه کارهاش خاص و متفاوت هست ذهن تشخیص میده که اون برند همیشه کارهای متفاوت انجام میده پس همه پیام‌های اون و با دقت دریافت میکنه  . نمونه اون برند اپل هست که همه کارهاش متفاوته حتی وقتی یه پروژه اش شکست میخوره رفتار متفاوتی با مخاطب انجام میده .

پس اگر قراره ما در فروش موفق باشیم باید ذهن مخاطب ما در حالت هوشیار قرار بگیره تا پیام ما را دریافت کنه اولین و مهم ترین مرحله اینه که اصول تبلیغ نویسی رو بدونیم نه برای این که یه تبلیغ خوب طراحی کنیم

وقتی این اصول و بدونیم متوجه میشیم چی رو کجا و چطور بگیم یا اجرا کنیم.

 

🌱🌱🌱🌱

این ایده ورودی باغ پرندگان اصفهان که تصاویرش رو هم گذاشتم

میتونه در شهر کهای صنعتی سنگ روی سنگهای کوپ  انجام بشه و تاثیرش رو در ذهن مخاطبان ببینیم

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 

 

💯💯💯

شما تجربه تون در این مورد چیه

خوشحال میشم زیر این مطلب نظرتون و بنویسید.

 

 

برچسب های موضوعات
به اشتراک بگذارید: