اعلانات
همه را پاک کن

مقبره های سنگی و بازار سنگ مزار

1 ارسال ها
1 کاربران
0 Likes
1 نمایش‌
09131148456
ارسال‌: 121
Customer
شروع کننده موضوع
(@09131148456)
Estimable Member
عضو شده: 2 سال قبل

https://www.instagram.com/p/BeUwoFZFjaK/?utm_medium=copy_link

استفاده از سنگ قبر بر اساس کشور.اقلیم و فرهنگ به رنگهای مختلف وجود داشته است. در دوران قدیم و کشورهای غربی سنگ قبر به صورت ایستاده استفاده و در حال حاضر به صورت خوابیده استفاده می شود.جنس آن در کشورهای مختلف متفاوت است در کشورهای حوزه cis و روسیه از جنس گرانیت و به رنگهای تیره و در کشورهای اروپای شرقی و مرکزی معمولا به رنگ سفید می باشد.استفاده از پیکره و مجسمه مثل استفاده از شیر در ایل بختیاری از گذشته مرسوم بوده است. به طور کلی رنگهای خانواده سفید و سیاه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و سنگ مزار در خارج از کشور به عنوان یک بازار متشکل وجود دارد.

متاسفانه در دوران کرونا به علت مرگ و میر های زیاد بازار سنگ مزار داغ شده و برخی افراد سودجو از این موقعیت سوء استفاده کردند.چند نکته را برای خرید یا صادرات سنگ مزار گوشزد میکنیم:

اول اینکه سنگ گرانیت را رنگ می کنند و با اسامی عجیب و غریب می فروشند.دوم ضخامت سنگ مهمه و اینکه پشت سنگ ترک نداشته باشد سوم اینکه در هنگام نصب بهتر است از سطح زمین بلند تر باشد تا آب کمتر به آن نفوذ کند نفوذ مستمر آب و نور آفتاب از کیفیت سنگ مزار به مرور زمان کم می کند.همچنین دوستانی که به فکر صادرات سنگ مزار هستند حتما بسته بندی مقاوم انجام دهند.

با تقدیم احترام.سهیل زارع پور

برچسب های موضوعات
به اشتراک بگذارید: