تفاوت بین سنگ کوارت...
 
اعلانات
همه را پاک کن

تفاوت بین سنگ کوارتز و کوارتزیت چیست؟

2 ارسال ها
2 کاربران
1 Likes
18 نمایش‌
انبارسنگ
ارسال‌: 64
Customer
شروع کننده موضوع
(@khosro-zarei)
Trusted Member
عضو شده: 3 سال قبل

کوارتز در برابر گرما مقاوم است ، اما اگر درجه حرارت خیلی بالا برود ، می توانید به میز کوارتز خود آسیب برسانید. دلیل آن در رزین است. ... یک پیشخوان کوارتز تقریباً از 93٪ کوارتز تشکیل شده است و بقیه رزین و رنگدانه ها هستند. این رزین فقط در دمای حدود 150 درجه مقاومت می کند.

بلورهای کوارتز با حرارت دادن بالاتر از دمای کوری کوارتز - 573 درجه سانتیگراد ، اثر پیزوالکتریک را از دست می دهند. در آن دما آلفا کوارتز به بتا کوارتز تبدیل می شود. اگر کریستال کوارتز بیش از 1710 درجه سانتیگراد بیش از حد گرم شود ، ذوب می شود و در نتیجه خصوصیات بلوری آن را برای همیشه از بین می برد.

تفاوت کوارتز و کوارتزیت ... ... بیشترین تفاوت بین کوارتز و کوارتزیت این است که کوارتز ماده ای ساخته شده توسط بشر است ، در حالی که کوارتزیت یک سنگ طبیعی است.
پیشخوان کوارتزیت به عنوان ماسه سنگ که تحت یک فرآیند طبیعی گرما و فشار با کریستالهای کوارتز جرقه ای ترکیب شده و کوارتزیت تشکیل می شود

 

شما هم اگه تفاوت های دیگه ای میشناسید زیر این پست کامنت بذارید ممنون

برچسب های موضوعات
1 پاسخ
ارسال‌: 1
Customer
(@saxara)
New Member
عضو شده: 8 ماه قبل

کوارتزیت یک سنگ صد درصد طبیعی است. که مستقیما از دل زمین استخراج می شود. شناخته ترین معادن کوارتزیت در کشور برزیل قرار دارد. از کواتزیت می توان برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد در حالی از کوارتز بهتر است برای محیط های داخلی فقط استفاده شود. کوارتزیت نیاز به سیلر دارد بخصوص در گوشه ها و قسمت های که بریدگی دارد. برخی از کوارتزیت ها نفوذپزیر هستند و باید حتما سیلز زده شوند.

پاسخ
به اشتراک بگذارید: