سنگ تراورتن

سنگ تراورتن  پرفروش ترین و  پر طرفدارترین سنگ نمای ساختمان در بین سایر سنگ های ساختمانی است. شما میتوانید انواع سنگ های تراورتن را در آگهی های زیر مشاهده کنید و برای ثبت درخواست خرید و مشاوره تخصصی رایگان میتوانید با واحد پشتیبانی انبار سنگ در تماس باشید .

 سنگ تایل تراورتن

سنگ اسلب تراورتن

سنگ تراورتن ، فروش ویژه در انبار سنگ

ویژگی ها و کاربرد سنگ تراورتن

سنگ تراورتن چیست ؟

سنگ تراورتن و خصوصیات منحصر به فرد این نوع سنگ باعث شده که این سنگ بیشترین مورد مصرف سنگ نما در ایران داشته باشد. اگر برای شما هم تا کنون این سوال پیش آمده است که پر طرفدارترین سنگ نما کدام نوع سنگ است ، پاسخ خود را نزد ما دریافت کنید .سنگ تراورتن پر طرفدارترین و پر کاربردترین سنگ ساختمانی برای نما است .

بیشترین علت کاربرد سنگ تراورتن در ساختمان به دلایل زیر است : 

 1. سبک بودن و پایین بودن وزن مخصوص این سنگ
 2. وجود خلل و فرج در این سنگ باعث می شود چسبندگی آن به ملات بیشتر از دیگر انواع سنگ نما می‌باشد.
 3. تراورتن سازگاری بالایی با شرایط جوی مختلف دارد و در هر نوع منطقه آب و هوایی از سردترین و گرمترین نقاط ایران قابل استفاده است.
 4. ساب پذیری خیلی خوب و برش راحت تری نسبت به سنگهای دیگر دارد.
 5. یکی از پرتیراژترین و در دسترس ترین نوع سنگ ساختمانی در ایران است.
 6. ضریب انبساط حرارتی هماهنگ با ملات پشت خود دارد. (یعنی بر اثر گرم و سرد شدن در نما چسبندگی خود با ملات را حفظ کرده و از نما جدا نخواهد شد)
 7. از نظر زیبایی و طراحی، نماهای بسیار زیبا و ماندگاری با سنگ تراورتن خلق می‌شود.

 

خرید سنگ تراورتن 

 خرید سنگ تراورتن

در زمان خرید این سنگ لازم است بدانید که چه نکاتی باید رعایت شود:

 • سورت سنگ مهمترین عامل است، که سنگ تراورتن سورت یکدست و همگن داشته باشد. یعنی به عبارتی طرح و نقش سنگ یک دست به نظر برسد و وقتی سنگ در نما اجرا می‌شود، طوری نباشد که مثلا وقتی سنگ در نما اجرا شود قسمتی از نما یک طرح و نقش و قسمت دیگر طرح و نقش دیگر داشته باشد.
 • قد و پای سنگ دومین  نکته‌ای که لازم است در زمان خرید سنگ تراورتن کنترل شود، هر چقدر پای سنگ بلندتر باشد در زمان اجرا، بند عمودی کمتری بین سنگ ها ایجاد شده و نما زیباتر به نظر خواهد رسید
 • وقتی خرید سنگ تراورتن انجام شد و قرار شد بارگیری انجام شود مراقب باشید حتما لق بودن بین سنگ ها از بین رفته و سنگها اصطلاحا محکم بسته شود تا در مسیر حمل و نقل آسیب نبیند.

قبل از خرید سنگ تراورتن

همانطور که می دانید سنگ تراورتن یکی از بهترین انواع سنگ ها ، برای مصرف در نمای ساختمان است. این سنگ به دلایل مختلف از جمله : تنوع در رنگ، مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، چسبندگی خوب به ملات، ساب پذیری و برش خوب، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ایران یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر ذخایر سنگ تراورتن بوده است .

و همچنین تنوع رنگی بالاتری نسبت به دیگر کشورها دارد. مثلا سنگ تراورتن قرمز، تنها در ایران یافت می شود.همچنین ذخایر تراورتن سفید در ایران، بسیار زیاد و با ارزش است.تنوع رنگی سنگ تراورتن در ایران عبارتند از : سفید، کرم، قرمز، زرد، لیمویی، قهوه ای، طوسی، سیلور، مسی، عسلی، دودی، و … اما اشتباه رایجی که در زمان خرید سنگ تراورتن که ممکن است هر کسی مرتکب شود :

1) احتمال داشتن تخلخل زیاد سنگ تراورتن و چون سنگ تراورتن با رزین پر می شود .

 • تخلخل زیاد جزو معایب سنگ بوده و تا حد امکان باید از سنگ با تخلخل کمتر استفاده نمایید. روش جلوگیری از این اشتباه در زمان خرید سنگ تراورتن، کنترل تخلخل و پوکی از پشت سنگ است.

2) ساب سنگ تراورتن ممکن است ابرویی داشته باشد 

 • در صورتی که خط فرآوری سنگ ایراد فنی داشته باشد یا لقمه های ساینده مشکل داشته باشند، در زمان ساب، روی سنگ حالت ابرویی ایجاد خواهد شد. در صورتی که در زاویه ی مشخص نوری روی سنگ ببینید؛ آن ابرویی به راحتی قابل کنترل است. در صورتی که سنگ، ابرویی داشته باشد و روی نما کار کنید زمانی که نور آفتاب روی آن می تابد جلوه خیلی بدی پیدا خواهد کرد.

3) دقت در ارتفاع کوتاه سنگ زمان خرید سنگ تراورتن

 • یکی از نکاتی که به زیباتر شدن نمای ساختمان کمک میکند، ارتفاع بلندتر سنگ تراوتن است. در صورتی که سنگ تراوتن خریداری شده ارتفاع کوتاهی داشته باشد، بندهای عمودی سنگ ها به فاصله کمی از هم قرار خواهند گرفت.این مسئله زیبایی نما را از بین خواهد برد. از طرفی یادتان باشد، در زمان خرید سنگ تراورتن با ارتفاع کوتاه، قاعدتا باید پول کمتری پرداخت کنید چون قیمت پایین تری دارند.

4)  ایراد برش سنگ تراورتن از نظر ابعاد یا نوگونیا بودن 

 • برای کنترل کیفیت برش سنگ تراروتن ، پارامترهای مختلفی دخیل هستند. مثلا عرض سنگ تراورتن از بالا، پایین و وسط سنگ دقیقا باید 40 سانتی متر تمام باشد. در غیر اینصورت بعدا در اجرا، برای همپوشانی خطاها مجبور هستید سنگ را بنددار کار کنید. بنددار کردن سنگ برای پوشاندن این معایب جلوه ی خوبی برای ساختمان نخواهد داشت.همچنین گونیا بودن سنگ تراورتن نیز پارامتر مهمی است که باید کنترل نمایید.

5)  لب پر یا اصطلاحا دندان موشی بودن سنگ تراروتن و  بیش از حد کم بودن ضخامت هنگام خرید سنگ تراورتن

 • ضخامت عرف، برای سنگ تراورتن 17 میلی متر است. ضخامت کمتر از این هم برای اسکوپ کردن مشکل ساز است و هم پِرت سنگ در زمان حمل و اجرا بالا خواهد بود. ممکن است در زمان خرید به بارگیری سنگ نظارت نداشته باشید
 • و سورت بندی سنگ مشکل داشته باشد و شما بعد از تخلیه متوجه شوید. حتما باید سورت بندی سنگ را در زمان بارگیری کنترل کنید. سنگی را بارگیری کنید که از نظر طرح و نقش همگن و یکدست باشد، تا بعد از اجرا، ظاهر نما هارمونی و یکدستی خوبی داشته باشد.

6) با چسب پرشدن ترک ها و شکستگی های سنگ تراورتن سفید باشند 

 •  از آنجایی که سنگ های تراورتن سفید قیمت بالایی دارند ؛ این کار به دلیل افزایش سود انجام می شود. ولی از نظر فنی این مسئله مشکل دارد. ممکن است سنگ تراورتن در زمان حمل یا اجرا ، از همین قسمت چسبیده شده جدا شود و بشکند.پس بهتر است از سنگ چسبی استفاده نکنید.

7)  سنگ مستعد شوره زدن باشد  

 • برخی از سنگ های تراورتن در منطقه یزد، مستعد شوره زدن هستند. سنگی که استعداد شوره زدن داشته باشد، بعد از اجرا، شروع به شوره زدن خواهد کرد. در صورتی که این مسئله حاد باشد؛ حتی  ساب سنگ را آسیب خواهد زد.

8)  سنگ تابدار بریده شده باشد 

 •   این مسئله در زمان اجرا خود را نشان خواهد داد. زمانی که سنگ کار بخواهد سنگ های تراورتن را روی هم کار کند؛ انحنای موجود در سنگ تراورتن، اجازه چسباندن سنگ ها به همدیگر را نخواهد داد. به همین دلیل مجبور خواهد شد بین سنگ ها بند ایجاد کند.

نکاتی که هر فروشنده باید در زمان فروش رعایت کندو شما هم به عنوان خریدار از آن ها اطلاع داشته باشید 

 

وقتی یک مشتری هزینه سنگینی برای اجرای نمای خود پرداخت می نماید، کسی که فروش سنگ تراورتن را به انجام داده است باید بداند که در صورت کوتاهی کردن و عدم رعایت پارامترهای کیفی در سنگ تراورتن نمای مشتری زیبایی خود را از دست خواهد داد و خسارت خواهد دید.


پس شما به عنوان یک مشتری باید در زمان خرید سنگ تراورتن به این نکته دقت کنید که با چه کسی معامله می کنید


سنگ تراورتن را بیشتر بشناسید یا از مشاور قابل اعتماد کمک بگیرد تا خرید خوبی را تجربه نماید موارد استفاده سنگ تراورتن کدامند.

 

انواع سنگ تراورتن 

سنگ تراورتن به دو صورت اسلب تراورتن و تایل تراورتن موجود است . و همچنین نمونه های بسیار مطرح و پر طرفدار این سنگ را در زیر مشاهده میکنید :

سنگ تراورتن آتشکوهسنگ تراورتن کمشچهسنگ تراورتن حاجی آبادسنگ تراورتن عباس آبادسنگ تراورتن ابیانهسنگ تراورتن محلات
سنگ تراورتن تکابتراورتن طرق اصفهانسنگ تراورتن خلخالسنگ تراورتن شکلاتیسنگ تراورتن سفیدسنگ تراورتن آبگرم
سنگ تراورتن نماسنگ تراورتن ارزانسنگ تراورتن ابر و بادی

سنگ تراورتن خاکستری

سنگ تراورتن لیموییتراورتن تکاب کرم
سنگ تراورتن بژسنگ تراورتن بوکانسنگ تراورتن پلهسنگ تراورتن چرمی شکلاتیسنگ تراورتن طوسی سیلورسنگ تراورتن زرد

 

انواع کاربرد سنگ تراورتن 

کاربرد سنگ تراورتن

در حالت کلی سنگ تراورتن برای نمای بیرونی ساختمان بیشترین مصرف را دارد . در حقیقت پرکاربردترین مصرف سنگ تراورتن استفاده از آن به عنوان نمای داخلی ساختمان و نمای بیرونی ساختمان است.  از دیگر کاربردهای سنگ تراورتن استفاده به عنوان:
‏ 

 ‏ نماهای کلاسیک رومی مدرن و سنتی
 ساخت مجسمه های سنگی
 به عنوان سنگ کف در محوطه
 نرده سنگی (صراحی) و احجام سنگی
 نمای داخلی و خارجی هتل ها و فروشگاه ها و مراکز تجاری لوکس
 کاربردهای دیگر این سنگ به عنوان سنگ بدنه در فضای داخلی
 بدنه داخلی و نمای بیرونی پروژه های درمانی و  بهداشتی دیواره های دستگاه پله و لابی ورودی ساختمان
 در صورتی که از آن به عنوان سنگ کف محوطه استفاده می نماید، مراقب باشید فقط از سنگی که بی موج بریده شده است استفاده ننمایید تا در زمان یخ زدگی و زمستان آسیب نبیند

 

کاربرد سنگ تایل تراورتن

 • سنگ تایل تراورتن عموماً بصورت طول آزاد در نماهای ساختمانی مصرف می‌شود.
 • سنگ تایل تراورتن در صورتی که به صورت سایز شده (نمره مشخص) در نما استفاده شود می تواند جلوه و زیبایی متفاوتی داشته باشد.
 • از سنگ تایل تراورتن به عنوان سنگ برند در فضاهای داخلی نیز استفاده می شود.

کاربرد سنگ اسلب تراورتن 

سنگ اسلب تراورتن نسبت به سنگ تایل تراورتن تولید بسیار محدود تری دارد.

 • یکی از محاسن  تولید سنگ تراورتن به صورت اسلب این است که شکل دهی بیشتری دارد یعنی از هر یک تن سنگ در حالت اسلب متراژ بیشتری نسبت به حالت تایل سنگ تولید می‌شود.
 • حسن دیگر تولید اسلب سنگ تراورتن این است که سورت‌بندی کمتری در این حالت انجام می‌شود چون قاعدتاً تعداد سورت های کمتری در این حالت تولید می شود و در صورتی که با همین ابعاد از نمای بدنه و کف استفاده شود مسئله سورت‌بندی حساسیت خود را از دست می دهد.
 • از سنگ اسلب تراورتن نیز همانند سنگ تایل تراورتن در بدنه و بدنه داخلی و لابی‌ها استفاده می‌شود.
 • از اسلب تراورتن همچنین در برخی از موارد به عنوان سنگ کف در فضای داخلی و محوطه سازی بیرونی استفاده می گردد.

چک لیست کنترل کیفیت سنگ تراورتن در زمان خرید 

 1) کنترل تخلخل سنگ از پشت سنگ تراورتن

 2) کنترل کیفیت ساب سنگ از نظر برّاقی و نداشتن ابرویی. کافی است به صورت مایل در نور آفتاب به سنگ نگاه کنیم؛ و این مساله را کنترل نماییم.

 3) کنترل ارتفاع سنگ : کافی است چند ردیف از سنگ ها را کنترل نماییم. مثلا در دسته سنگ، چهار ردیف از سنگ ها دارای دوازده تکه سنگ با ارتفاع های مختلف هستند، که مجموع طول این چهار ردیف هشت متر طول می باشد. وقتی هشت متر طول بر عدد دوازده تقسیم شود؛ میانگین طول هر سنگ 66 سانتی متر خواهد شد. این عدد برای میانگین ارتفاع سنگ ها عدد کوچکی است و این بار سنگ، کوتاه محسوب می شود. بهتر است میانگین ارتفاع سنگ ها حداقل از یک متر به بالا باشد.
 4) کنترل کیفیت برش سنگ از نظر ابعاد و گونیا بودن
 5) کنترل لب پر نبودن سنگ
 6) کنترل ضخامت سنگ : سنگ بیش از حد نازک نباشد. حداقل ضخامت هفده میلی متر است.
 7) کنترل و نظارت در زمان بارگیری جهت کنترل سورت بندی سنگ
 8) کنترل شکستگی های سنگ تراورتن که با چسب پر شده اند.
 9) کنترل کیفیت سنگ از نظر عدم شوره زدن
 10) کنترل تابدار نبودن سنگ  : کافی است دو لبه سنگ را کنار هم بچسبانید، در صورتی که تابدار نباشد، دو سنگ باید کاملا به هم بچسبند.

 

 

کیفیت سنگ تراورتن

با توجه به تنوع بسیار زیاد سنگ تراورتن ، به دلیل تنوع معادن و رنگ های سنگ تراورتن خرید سنگ تراورتن حساسیت خودش را دارد.

 • در زمان خرید سنگ تراورتن ایده آل ترین حالت ممکن زمانی است که هم کیفیت سنگ تراورتن در حد قابل قبول باشد و هم قیمت آن معقول و منطقی باشد.
 • به طور کلی میتوان گفت قیمت سنگ تراورتن به عوامل متعددی بستگی دارد، اما برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم عوامل موثر در کیفیت سنگ تراورتن کدامند لازم است نکات کلیدی زیر را مد نظر قرار دهیم.
 • قبل از پرداختن به پارامترهای تاثیرگذار، لازم است بدانید حساسیت در تراورتن های رنگی نیست و این حساسیت بیشتر مربوط به سنگ های تراورتن کرم و سفید است.
کیفیت سنگ تراورتن

عوامل موثر در کیفیت سنگ تراورتن کرم و سفید چیست؟

1_ رنگ سنگ تراورتن

 به صورت کلی هرچقدر تم رنگی سنگ روشن تر و مایل به سفید باشد کیفیت سنگ تراورتن بالاتر است.رنگ سنگ تراورتن طبعا پارامتر بسیار تاثیر  گذاری در قیمت سنگ تراورتن میباشد.

2- خلل و فرج یا پوکی سنگ تراورتن

خلل و فرج و پوکی سنگ جزء ماهیت سنگ ترارورتن است. هر چقدر تخلخل یا پوکی سنگ کمتر باشد، اصطلاحا سنگ پُرتر و استخوانی تر است و نشان دهنده کیفیت بالاتر سنگ تراورتن است. اصطلاح دیگری که برای این پارامتر تعریف میشود، رزین خور کم سنگ تراورتن است. در زمان فراوری سنگ تراورتن سطح روی سنگ با رزین و ماستیک پر میشود. هرچقدر سنگ خلل و فرج کمتری داشته باشد رزین کمتری در زمان فرآوری آن مصرف میشود. اصولا سنگ های تراورتن در منطقه محلات نسبت به دیگر معادن ایران رزین خور کمتری دارند و طبعا طرفداران بیشتری نیز دارند.

 

کیفیت سنگ تراورتن

3_ سورت بندی سنگ تراورتن

یکی از مهمترین پارامترها در تعیین کیفیت سنگ تراورتن مساله سورت بندی سنگ تراورتن است. سورت بندی در یک جمله یک دست بودن طرح و نقش سنگ بعد از اجرای سنگ است. به طور مثال وقتی در یک دسته سنگ، تمام سنگ ها رنگ کرم باشند . یک مساله دیگر هم در سورت بندی وجود دارد و آن تعریف سورت بندی ضعیف سنگ است.

فرض کنید در یک دسته سنگ تمام سنگ ها از لحاظ زمینه رنگی مشابه هم هستند. و طرح و نقش های سنگ ها نیز مشابه هم هستند، ولی این طرح و نقش ها، هاله هایی مشکی یا قرمز و گاهی زرد رنگ دارند.این موضوع نشان دهنده ضعیف بودن سورت بندی سنگ است. اگر چند سنگ داخل آن سفید یا شکلاتی باشد ، این دسته سنگ از لحاظ سورت بندی یک دست نیست،  هرچند سنگ سفید موجود در آن گران قیمت تر هم باشد. اجرای این دسته سنگ ها در نما باعث میشوند، نما در اجرا یکدست نشده و زیبایی نما را خراب کند.

کیفیت سنگ تراورتن
کیفیت سنگ تراورتن

4_ سنگ هایی که از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به سنگ تراورتن دارند.

سنگ ترامیت یکی از سنگ هایی است که شباهت بسیار زیادی نسبت به سنگ های تراورتن دارند.اما برخلاف سنگ ترامیت، کیفیت سنگ تراورتن از لحاظ جنسیت و ماندگاری طولانی مدت بسیار بالاتر است . متاسفانه برخی مواقع ممکن است فروشنده ای سنگ ترامیت را بجای یک سنگ تراورتن به مشتری معرفی نماید.

جالب است بدانید عموما سورت بندی سنگ ترامیت و زمینه ی رنگی این سنگ ها از سنگ های تراورتن بهتر هستند.سنگ های ترامیت از لحاظ قیمت اختلاف فاحشی با سنگ تراورتن مشابه خود دارند. برفرض مثال سنگ ترامیت سفیدکوه رنج قیمت 300 تا 700 هزار تومانی دارد. این سنگ شباهت بسیار زیادی به با کیفیت ترین سنگ تراورتن ایران یعنی سنگ تراورتن آتشکوه دارد.

سنگ تراورتن آتشکوه، هم رده سنگ ترامیت سفید کوه، رنج قیمت 1میلیون تا 3میلیون تومان در هر مترمربع قیمت دارد. پس در زمان خرید سنگ تراورتن باید دقت کافی در خرید داشته باشید.عموما سنگ های ترامیت تم رنگی روشن دارند و در زمان خرید سنگ های تراورتن با تم رنگی کرم وجود این مساله احتمال بسیار کمتری دارد.

جالب است بدانید عموما سورت بندی سنگ ترامیت و زمینه ی رنگی این سنگ ها از سنگ های تراورتن بهتر هستند . سنگ های ترامیت از لحاظ قیمت اختلاف فاحشی با سنگ تراورتن مشابه خود دارند.

برفرض مثال سنگ ترامیت سفیدکوه رنج قیمت 300 تا 700 هزار تومانی دارد. این سنگ شباهت بسیار زیادی به با کیفیت ترین سنگ تراورتن ایران یعنی سنگ تراورتن آتشکوه دارد.

سنگ تراورتن آتشکوه، هم رده سنگ ترامیت سفید کوه، رنج قیمت 1میلیون تا 3میلیون تومان در هر مترمربع قیمت دارد. پس در زمان خرید سنگ تراورتن باید دقت کافی در خرید داشته باشید.

عموما سنگ های ترامیت تم رنگی روشن دارند و در زمان خرید سنگ های تراورتن با تم رنگی کرم وجود این مساله احتمال بسیار کمتری دارد.

کیفیت سنگ تراورتن

قیمت سنگ تراورتن چقدر است ؟

نکته ای که اکثر مشتریان در اولین سوال خود از ما میپرسند این است که قیمت سنگ تراورتن چقدر است؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ تراورتن

 •   هرچقدر سورت‌بندی سنگ تراورتن یکدست تر باشد هاله و رگه شال در سنگ کمتر باشد قیمت سنگ تراورتن بالاتر است.
 •     تم رنگی مهمترین عامل در قیمت این سنگ است هر چقدر روشن‌تر و مایل به سفید باشد قیمت بالاتری دارد.
 •   هر چقدر قد و پای سنگ بلندتر باشد قیمت بالاتری دارد.
 •   کیفیت ساب و برش سنگ تراورتن در قیمت این سنگ مهم است البته تاثیر شدیدی در قیمت ندارد.
 • هر چقدر تخلخل یا خلل و فرج سنگ تراورتن زیادتر باشد در زمان فرآوری رزین بیشتری در سطح آن مصرف می شود و اصطلاحاً رزین خور بیشتری دارد، هر چقدر رزین خور بیشتر باشد سنگ تراورتن قیمت کمتری دارد.
 
 • ضخامت سنگ تراورتن، تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده سنگ تراورتن دارد، هر چقدر این سنگ ضخیم تر بریده شود، با توجه به اینکه مواد اولیه بیشتر درآن صرف شده است قیمت بالاتری دارد.

 

وقتی تنوع سنگ تراورتن هم از لحاظ تم رنگی، کیفیت سورت بندی سنگ، جنس سنگ، تراکم سنگ و پارامترهای بسیار دیگر ، اینقدر زیاد است، میتوان گفت سوال مطرح شده سوالی غیرمنطقی و نادرست به نظر میرسد . همین قدر کافی است بگویم سنگ تراورتن در حال حاضر از رنج قیمت حدود 120هزار تا 3 میلیون تومان وجود دارد.

پس وقتی بازه ی قیمتی اینقدر وسیع است عملا قیمت سنگ تراورتن چقدر است سوالی غیرمنطقی به نظر میرسد. وقتی یک نمونه ی مشخص برای استعلام قیمت یا یک سنگ خاص با سورت بندی مشخص استعلام شود، محاسبه و بدست آوردن قیمت یک سنگ تراورتن قابل انجام است.

همانطور که میدانید سنگ تراورتن از خانواده سنگ های آهکی است، که فرمول شیمیایی آن کربنات کلسیم است و هرچقدر میزان وجود ناخالصی در این فرمول وجود داشته باشد ، عملا رنگ سفید تر خواهد بود. وجود عناصری همچون منگنز و منیزیم باعث تغییر رنگ سنگ تراورتن خواهد شد و همین تغییر رنگ عملا کیفیت سنگ تراورتن را میتوانند تحت تاثیر قرار دهند.

البته در برخی از موارد سنگ های تراورتن رنگی در نتیجه وجود همین عناصر در سنگ تراورتن تشکیل شده اند که بازار مخصوص به خود را دارند. بهترین نوع فرآوری سنگ های تراورتن در حال حاضر باتوجه به پرطرفدار بودن آن فرآوری ساب و رزین سنگ است. در فرآوری سنگ ، تمام حفره ها و سوراخ های داخل سنگ به وسیله ی ماستیک پرشده و عملا بعد از ساب نهایی سنگ، هرچقدر سطح سنگ براقیت بیشتری پیدا کند، کیفیت سنگ تراورتن از نظر ساب بهتر خواهد بود.

نکات لازم در زمان نصب سنگ تراورتن

هرچقدر هم که کیفیت سنگ تراورتن برای شما مهم باشد و به آن توجه کنید در صورتی که در زمان نصب دقت نکنید ممکن است در آینده نزدیک با مشکلات مواجه شود. گاهی اوقات شنیده میشود سنگ کاران یا حتی سنگ فروشان میگویند چون سنگ تراورتن سوراخ دارد ملات را به خود جذب میکند و نیازی به اسکوپ کردن سنگ تراورتن نیست .

اما تجربه نشان داده است سنگ تراورتن در صورتی که بدون اسکوپ نصب شود بعد از چند سال از نما جداشده و خواهد افتاد. افتادن سنگ از نما بارها باعث حوادث فوت شده است.پس حتما دقت کنید در زمان نصب سنگ تراورتن، اسکوپ شود. اجرای سنگ ها بدون اسکوپ در نما یک عقیده ی نادرست و باطل است که به جد باید از آن دوری کرد. در هرحال از لحظه خرید سنگ تا اجرای آن هر مرحله تجربه و تخصص لازم به خود را میطلبد.


درصورتی که در زمان خرید سنگ تراورتن کیفیت سنگ تراورتن برای شما مهم است، میتوانید از مشاوره کارشناسان انبار سنگ برای تجربه ی یک خرید موفق استفاده کنید. 

کدام سنگ شباهت بسیار زیادی به سنگ تراورتن دارد؟

سنگ ترامیت

سورت بندی به چه معناست؟

سورت بندی یعنی یک دست بودن طرح و نقش سنگ بعد از اجرای آن است.

عوامل موثر در تعیین قیمت سنگ تراورتن کدامند؟

رنگ سنگ - خلل و خرج یا پوکی سنگ - سورت بندی سنگ