انبارسنگ
انبارسنگ
سنگ تراورتن کف حیاط

راهنمای خرید سنگ کف حیاط

سنگ کف حیاط

راهنمای خرید سنگ کف حیاط


 

در این مطلب یاد میگیرید چه سنگی برای کف حیاط در مناطق سردسیر ، گرمسیر و معتدل مناسب است.

 

یکی از دغدغه‌های پیمانکاران جهت محوطه سازی حیاط پروژه خود خرید سنگ کف حیاط است

 

با توجه به اینکه ممکن است ، حیاط به عنوان فضایی برای پارک ماشین نیز استفاده شود یا نشود، انتخاب های متفاوتی برای خرید سنگ کف حیاط خواهید داشت.

 

 • در صورتی که کف حیاط پروژه شما ماشین رو نباشد می توانید از سنگ با ضخامت ۲ سانت استفاده نمایید ولی در صورتی که قسمتی از کف حیاط شما ماشین رو باشد بهتر است از سنگ با ضخامت سه سانت استفاده گردد.

 

از طرفی در صورتی که پروژه شما در مناطق سردسیر باشد انتخاب شما برای سنگ کف حیاط محدودتر خواهد بود.

 

 • در مناطق سردسیر باید از سنگی به عنوان سنگ کف حیاط و محوطه استفاده نمایید که مقاومت لازم در برابر سرمای شدید را داشته باشد .

 

 • سنگهای گرانیت ،سند استون و چینی کریستال سنگ های با جذب آب کم و مقاومت بالا در برابر سرمای شدید هستند که می‌توان از آنها استفاده نمود .

 

 • در صورتی که فضای محوطه یا حیاط شما ماشین رو نیست و در مناطق سردسیر هستید بسته به سلیقه شما از بین سنگهای گرانیت سند استون و چینی کریستال می‌توانید یکی را انتخاب نمایید ، فقط توجه نمایید به هیچ وجه از سنگ ساب خورده برای مناطق سردسیر استفاده نکنید و حتماً سعی کنید سطح روی سنگ مورد استفاده برای مناطق سردسیر زبر باشد ، مثلاً از گرانیت فلیم شده سند استون رستیک یا چینی کریستال تیشه ای و بوش همر استفاده نمایید ، چرا که در صورت یخ‌زدگی از سر خوردن شما جلوگیری می نماید.

 

سنگ ونگه رستیک

یکی از سنگ های پرطرفدار که امروزه به عنوان سنگ کف محوطه در مناطق سردسیر استفاده می گردد سنگ ونگه روستیک است که در دو رنگ قهوه ای و طوسی تولید می گردد.

 

 • سنگ جدید ونگه رستیک سنگی است که در مناطق سردسیر و گرمسیر ایران ، جهت استفاده در نما ، کف و بدنه داخلی استفاده می‌گردد و به یکی از سنگ های پرمصرف و پر طرفدار ایران تبدیل شده است. شاید دلیل این مسئله خاص بودن رنگ و سبک فرآوری آن باشد که در نوع خود بی نظیر و خاص است و برای اولین بار در ایران سنگی طبیعی به این سبک و رنگ در حال تولید است.

 • سنگ ونگه رستیک از لحاظ آنالیز مقاومت مکانیکی گزینه‌ای مناسب جهت کف و نما محسوب می گردد حتی سنگ ونگه ساب خورده نیز برای کف فضاهای داخلی مورد استفاده است .

سنگ تراورتن کف حیاط

در صورتی که پروژه شما در مناطق گرمسیر و معتدل است می‌توانید علاوه بر سنگ های بالا از سنگ تراورتن نیز استفاده نمایید ولی به هیچ وجه از سنگ مرمریت برای فضای محوطه حیاط استفاده نکنید.

سنگ مرمریت

 سنگ مرمریت فقط برای فضاهای داخلی و زیر سقف که به دور از عوامل جوی است قابل استفاده می باشد.

 

 • رنگ سنگ نیز به سلیقه شما بستگی دارد ، ولی جنس هر سنگ برای فضایی خاص بیشتر مورد استفاده و استقبال است.

سنک فرنچ پترن

یکی از سبک های زیبا و پرطرفدار برای سنگ کف محوطه و حیاط سبک پازل حصیری است که نام دیگر آن سبک فرنچ پترن است. در این سبک از اجرا سنگ های کف به سبک مربع و مستطیل های کوچک و بزرگ درون هم چفت و بست شده و اجرا می گردند.

سنگ کف حیاط

این سبک کار زیبایی خاصی دارد و شبیه به سبک کار های اروپایی اجرا شده و حس طبیعی بودن و ارتباط بیشتر با طبیعت را القا می‌نماید.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

لطفا نظر خود را بنویسید

 1. باسلام بنده کارخانه سنگبرى درشیراز دارم وانواع سنگهاى گندمک وارسنجان وبعضى
  وقتهاتراورتن تولیدمیکنم به نظرمن کارخوبیه براى شناساندن خودوفروش تولیداتمان دستتان زحمتکشان سایت
  انیارسنگ دردنکنه وخداقوت بدهددرخدمتتان هستم

  1. سلام ممنون از انرژِی مثبتی که به تیم انبار سنگ دادید انشاالله که انبارسنگ بتونه در بحث فروش خدمت گذار صنعت سنگ باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.